Connect with us

Aktuality

Bežkársku sezónu na Javorine ukončili, je čas presadnúť na bicykle

Published

on

Reklama
Reklama

Druhý marcový víkend skončila bežkárska sezóna na Veľkej Javorine. Na bežky sa v skončenej sezóne dalo ísť už 1. decembra a sneh s pár výpadkami vydržal skoro tri mesiace. Priaznivci bežeckého lyžovania si tak mohli užiť pomerne dlhé obdobie trate pod patronátom OZ Kopanice v pohybe, ktorých časť bola udržiavaná rolbou.

Na moravskej strane za hranicou to ešte v sobotu 10. marca vyzeralo takto nádherne. Foto: Kopanice v pohybe

V sobotu 10. marca si užili bielu respektíve už sivú stopu z Hlaviny na Kubíkov vrch poslední bežkári. Upravovaná stopa prehrala súboj s jarným slnkom a tam kde sa dalo prejsť na lyžiach cestou tam, po ceste naspäť už boli niektoré miesta len s asfaltom. Vďaku za starostlivosť a informácie vyjadrilo na FB stránke Kopanice v pohybe množstvo spokojných nadšencov bežiek. Od začiatku decembra boli rolbou upravované trate z Novej Lehoty na Javorinu, Javorina – Kamenná bouda, hrebeň z Javoriny na Kubíkov vrch a cesta Kubíkov vrch – Prídolie.

Po roztopení snehu sa už môžu tešiť milovníci bicyklov. Uzavretá vojenská cesta je lákadlom aj pre tento druh trávenia voľného času a tak neváhajte stráviť príjemne hoci aj nadchádzajúci víkend.

Reklama

-th- Zdroj: FB Kopanice v pohybe, www.myjava.sk

Populárne články