Connect with us

Aktuality

Pondelok – Deň blbec (realita práce v útulku)

Published

on

Reklama

V pondelok 12. marca podvečer zverejnili na svojej FB stránke príbeh tohto dňa ľudia z Útulku Piešťany, ktorí sa starajú o množstvo psíkov a zvierat. Tento príbeh zrejme nemá dobrý koniec, podľa vyjadrení diskutérov pod postom. Pre to, aby sme si uvedomili, aké môže mať dôsledky naše konanie a čo všetko sa môže stať ak človek nechá svojho psa len tak, zverejňujeme príbeh aj na našej stránke.

Ráno prišla pani majiteľka, že potrebuje dať svojho psa vlčiaka do útulku, lebo je agresívny a nezvláda ho, slúžil u nej vo firme cca 3 roky, to presne nevieme, má ho údajne od cvičiteľa z Ostrova. Snažili sme sa jej vysvetliť, že útulok nie je prvé riešenie, treba ho zdieľať, prípadne dať inému cvičiteľovi, môže poslať fotky, budeme ho inzerovať, ale fyzicky ho nemôžeme prijať, sme plní a takýto pes do útulku nepatrí, nemáme cvičiteľov, ale ošetrovateľov. Vlčiaci a ich kríženci tvoria tretinu osadenstva útulku, ktorí sedia u nás už roky bez záujmu, ako aj v iných útulkoch. 

Reklama

Za hodinu telefonát, že pri Radošine je vyhodený čierny vlčiak a ohrozuje premávku. Začal kolotoč telefonátov od štátnej polície až po starostu obce, kde má majiteľka firmu, priebežne sme komunikovali s ľuďmi, ktorí pomáhali polícii, aby psík nevybehol na cestu. Pohyboval sa stále medzi Radošinou a Čertovou pecou, kde bol vyhodený. Kontaktovali sme majiteľku, že psa vyhodila, to poprela, vraj jej ušiel. Máme svedkov, čo ju videli psa vykladať z auta na tom mieste. Žiadali sme ju, aby si šla psa vziať, lebo sa nedá odchytiť a môže sa stať nešťastie, ohrozuje premávku a vodičov. Poslala nás doslova do prdele, lebo aj my sme ju tam poslali vlastne tiež, keď sme psa nevzali a nepomohli jej. Jej názor je, že vedúca útulku tam nemá čo hľadať a mala by sa vymeniť za takých, čo by brali všetkých psov aj agresívnych aj normálnych, lebo tam máme psov len na kšefty.

Bol stiahnutý kolega s autom z voľna s vedúcou útulku a šlo sa na miesto, kde čakali ľudia i polícia. Pani z Radošiny a pán z Kubína, ktorým ďakujeme za pomoc, tam strávili dve hodiny aj so štátnou políciou z Topoľčian, ale odchyt bol nemožný, vystresovaný pes lietal hore dole po ceste, potom zabehol do lesa do kopcov, kde zmizol vysoko v lesnom poraste, nebola šanca ho odchytiť,na jedlo alebo tyč už vôbec nie, tak blízko neprišiel. Ešte sme kontaktovali okolitých veterinárov, ale tí narkotizačnú zbraň nemajú. MVDr. Macháč bol ochotný pomôcť, ale zbraň má mimo, môže ju doniesť zajtra. Vrátili sme sa po túre v lese, za hodinu opäť telefonát zo štátnej polície Topoľčany, že pes je späť ako sme predpokladali a nedá sa odchytiť, je tam hliadka, samozrejme ohrozuje premávku. Dali sme im číslo na majiteľku, ktorá prehodila zodpovednosť na x iných ľudí a podľa nej my sme tí, čo máme niesť zodpovednosť ak sa niečo stane. Psíka sa nepodarilo odchytiť ani teraz, vodiči zvýšte opatrnosť na tomto úseku. Ak psíka uvidíte, kontaktujte priamo majiteľku. Prípad je nahlásený na štátnej polícii v Piešťanoch.

Reklama

Pracovníci Útulku Piešťany chceli psíka odchytiť s veterinárom pomocou narkotizačnej zbrane dnes ráno. Podľa diskusie pod postom ľudia pri ceste medzi Čertovou pecou a Radošinou však už  večer videli psa ležať na okraji vozovky zrejme mŕtveho…

Zdroj a foto: Útulok Piešťany

Populárne články