Connect with us

Aktuality

Amfiteáter sa zaplnil meditujúcimi

Published

on

Reklama
Reklama

Amfiteáter pri Dome umenia sa v nedeľu 21. júna stal miestom stretnutia účastníkov programu pripraveného pri príležitosti Svetového dňa jogy v Piešťanoch. Na organizácii sa podieľali Spoločnosť Slovensko – Indického priateľstva, Spoločnosť Joga v dennom živote, Om Healing a Jogová spoločnosť. Vyše stovka cvičiacich si užila deň plný pozitívnej energie, vzájomného porozumenia a posilnenia tela, ducha aj mysle.

3

„Je to nielen o prevencii zdravia, ale o sebapoznávaní. Aj o tom, aby bol svet lepší. Veď vďaka starým indickým rišiom vieme, že naša myseľ – sťaby opica, ktorá dokáže zničiť za krátky čas úrodu a dlhoročnú prácu záhradníka, sa dá ovládať. Vieme aj to – ako,“ povedala nestorka jogy na Slovensku Anna Galovičová. V roku 1985 v Piešťanoch ako prvá rozbehla kurz jogy – v kúpeľoch a úvodom vyjadrila veľkú radosť z toho, že vznikol Svetový deň jogy.

Po krátkej meditácii sa cvičiteľ Ivan pozdravil s účastníkmi slnko- svetlo poznania zostavou Súrja Namaskár. Po jogovom cvičení sa prednášalo o joge, o tom čo znamená Patandžaliho definícia „yoga citta vrittis nirodha“, nasledovala pránajáma – dychové cvičenie s koncentráciou, meditácia, Om Healing – stará Himalájska technika pri ktorej sa spieva Óm. Vydarený deň sa skončil oddychom pri premietaní dokumentárneho filmu o kolíske jogy – Indii, o medzinárodnom jogovom centre – Rishikesh a s účastníkmi púte za sebapoznaním zo Slovenska sme sa dostali až ku prameňu Gangy.

Reklama

2_resize

Medzinárodného dňa jogy v Piešťanoch sa zúčastnilo vyše 100 cvičencov, sympatizantov, i niekoľko rodín s deťmi. František z Trenčína nadviazal spoluprácu s organizátormi ako „karmajogín“ (dobrovoľník) a prisľúbil, že na budúci rok zorganizujú deň jogy aj v Trenčíne. Profesorka Sabine z Wien Universität pospomínala staré časy, kedy ako študentka cvičila jogu a rozhodla sa znovu začať s cvičením. Ohlasy na podujatie boli veľmi pozitívne a mnohým účastníkom priniesla spoločná meditácia aj ostatné aktivity množstvo pozitívnej energie.

1_resize

Celá skupina sa spontánne držala pokope čím sa vytvorila atmosféra vzájomnej súdržnosti. Na záver podujatia sa konal spoločný vegetariánsky obed v Ganesha Clube.

text a foto: -ag-

Populárne články