Connect with us

Aktuality

Aktualizované: Občan organizuje petíciu za odstúpenie primátora a jeho zástupcu

Published

on

Reklama
Reklama

Občan mesta Vladimír Šišovský prezentoval na dnešnom Mestskom zastupiteľstve v bode Pripomienky a dopyty občanov výzvu, ktorou chce docieliť odstúpenie primátora Miloša Tamajku a viceprimátora Michala Hyneka. Ako dôvody pre organizáciu podpisovej akcie uviedol hlavne neplnenie predvolebných sľubov, ktoré podľa neho primátor prezentoval pred komunálnymi voľbami na svojej webovej stránke. Dúfa, že sa mu spolu s petičným výborom podarí vyzbierať v priebehu mesiaca aspoň 5000 podpisov a vyzýva vedenie, aby odstúpili, pretože súčasný stav momentálne považuje za neúnosný. 

IMG_9801_resize

„Našu výzvu zdôvodňujeme nasledovne. Primátor Miloš Tamajka na svojej webovej stránke v časti prečo kandidujem uviedol nasledovné – Piešťany potrebujú nové investície a pracovné príležitosti, Piešťany chcú prístup k termálnej vode, v Piešťanoch sa musíme postarať o rodiny a seniorov, Piešťany musia každoročne investovať do opravy ciest a chodníkov, Piešťanci sa potrebujú cítiť bezpečnejšie v našom meste, do práce pre mesto vloží všetku svoju energiu, skúsenosť a pracovitosť. Zatiaľ to nepociťujeme. Viac ako rok po nástupe primátora do funkcie nie je ani náznak plnenia týchto sľubov,“ povedal vo svojom príhovore Vladimír Šišovský.

IMG_9772_resize

Reklama

Organizátor podpisovej „Výzvy na odstúpenie primátora a jeho zástupcu“ je podľa svojich slov presvedčený, že zmenu potrebuje akútne nielen radnica v Piešťanoch, ale aj vo vláde a parlamente. Osem dôvodov, ktoré vo svojom príhovore uviedol sa týkalo reorganizácie i rozkladu úradu, rozpočtového provizória, problém plávania a hokeja v meste. Ako katastrofálny označil tiež stav ciest a chodníkov, plytvanie verejnými prostriedkami či minimálnu reakciu a vyvodenie dôsledkov na vyjadrenie nedôvery väčšinou poslaneckého zboru, ktoré sa konalo ešte dňa 1. 10. 2015.

IMG_9785_resize

„Pán primátor si musí uvedomiť, že sa po trinástich mesiacoch ukázalo, že nemá ani schopnosti, ani energiu, ani skúsenosti a ani pracovitosť, ako uvádza vo svojom blogu, ktorý som citoval… Dúfam, že pán Tamajka rovnako ako jeho zástupca vypočujú hlas ľudu a odstúpia zo svojej funkcie a umožnia nové voľby primátora v našom meste,“ pokračoval Vladimír Šišovský.

-lt-

Populárne články