Connect with us

Aktuality

Na zastupiteľstve bolo opäť rušno, plavci prišli bojovať za bazén i plávanie v meste

Published

on

Reklama
Reklama

Na 1. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v roku 2016, ktoré sa konalo dnes – vo štvrtok 18. februára bolo opäť rušno. V pléne občanov bola prítomná asi dvadsiatka zástupcov plaveckých klubov a plávania, ktorí apelovali na vedenie mesta a poslancov, aby urobili maximum pre zachovanie a podporu plávania v Piešťanoch. Momentálne najlepšie realizovateľným variantom sa javí výstavba nového 25 metrového plaveckého bazéna investorom Oskarom Gaálom, ktorý tento zámer prezentoval na zastupiteľstve ešte v novembri. Obdobie, kým bude vybudovaná nová plaváreň by malo byť preklenuté vďaka občianskemu združeniu Bazén Piešťany, ktorý má dočasne prevádzkovať krytý bazén v hoteli Sĺňava. Dôležitým krokom pred ich podpisom je podľa zástupcov mesta doriešenie právnych náležitostí, aby boli zmluvy zákonne v poriadku a záujmy mesta i občanov boli maximálne chránené.

IMG_9691_resize„Po viacerých spoločných rokovaniach, keď mesto na seba odmietlo prevziať nájom bazéna, dospeli sme k spoločnému názoru, že optimálnym riešením je založenie občianskeho združenia, kde zakladateľmi budú oba plavecké kluby a Mesto Piešťany. Účinnosť tohto občianskeho združenia je v súčasnosti veľmi ohrozená, pretože do dnešného dňa neexistuje schválený rozpočet a je problém s tokom finančných prostriedkov. V podstate už v marci mohlo fungovať občianske združenie, ktoré mohlo prebrať povinnosti spojené s prevádzkovaním tohto bazéna i s potrebnými zamestnancami,“ povedal prezident plaveckého klubu ŠPK Kúpele Piešťany, Ján Ballay.

IMG_9750_resizeNápisy na transparentoch okrem iného hlásali „Žneme čo sme zvolili, PN bez rozpočtu a plavárne“, „Vedenie mesta arogancia moci“ či „Piešťany bez plavárne hanba!“. Plavci na území mesta majú momentálne existenčné problémy, nakoľko výstavba plavárne, ktorú chce na pozemku vedľa futbalového štadiónu realizovať investor, bude potrebovať čas. Bývalý riaditeľ aquaparku v Senci Oskar Gaál chce vybudovať 25-metrový bazén a jeho plánovanú hĺbku 1,2 až 1,6 metra. Súčasťou stavby by mal byť aj detský bazén, čo sa týka relaxačných procedúr je plánovaná napríklad vírivka, parná, suchá a infra sauna, či ležadlová zóna v celkovej investičnej hodnote približne 2,5 milióna eur.

IMG_9701_resize„Je pre nás zarážajúce, že ponuka pána Gaála, ktorý je ochotný postaviť 6-dráhový, 25-metrový krytý bazén a tento prevádzkovať 15 rokov za podmienok pridelenia potrebného pozemku doteraz nie je akceptovaná. Mesto má problémy s vlastnou výstavbou a keď pán Gaál dokáže plaváreň prevádzkovať úspešne 15 rokov, nepochybujeme, že to dokáže i mesto. Samozrejme, je potrebné preveriť výhodnosť, zmluvné snahy a riadne to zabezpečiť účinnými zmluvami. Konečne by vedenie mesta a mestské zastupiteľstvo mohlo splniť 30-ročné sľuby bez vynaloženia väčšej námahy a splnili by sa aj túžby väčšiny obyvateľov mesta,“ dodal Ján Ballay.

Reklama

IMG_9752_resize„Pozrite sa, v akom stave je momentálne mestská hádzanárska hala v Piešťanoch a my nechceme, aby sme dopadli tak, že nebudeme mať ani bazén a ani pozemok. Nehovorme, že pán Gaál nám dal takúto a takúto ponuku a my sme s ním nerokovali. My pripomienkujeme z právneho oddelenia zmluvu, ktorá nie je nevýhodná, ale v takomto znení by bola protizákonná,“ reagoval primátor mesta Miloš Tamajka.

IMG_9764_resize„Bol by som veľmi rád, keby ste boli ústretoví pri schvaľovaní prevodu pozemku na spomínaného investora. Pokiaľ mám správne informácie, investor je ochotný podpísať aj relatívne nevýhodnú zmluvu pre neho, aby potvrdil svoj záujem výstavby plavárne v Piešťanoch. Vážení páni poslanci, dá sa povedať, že máte momentálne jedinečnú možnosť dosiahnuť to, čo sa možno 30 alebo 40 rokov nikomu nepodarilo a to je práve výstavba nového plaveckého bazéna. Bol by som rád, keby ste ju nepremárnili. Na záver, v rámci rôznych konšpirácií sa ku mne doniesli správy, prečo to vlastne ten Škodný všetko robí. Chcel by som vám to povedať veľmi jednoducho, robím to, samozrejme, pre dobrý pocit, pretože mám rád plávanie a robím to aj pre budúcnosť našich, a samozrejme, aj svojich detí. Verím, že aj vo vás, páni poslanci, existuje niečo také a podporíte nás,“ vystúpil ako zástupca OZ Bazén Piešťany Pavol Škodný.

-lt-

Populárne články