Connect with us

Aktuality

Rozpočet mesta Piešťany je konečne na svete

Published

on

Reklama
Reklama

Mestské zastupiteľstvo mesta Piešťany na svojom prvom rokovaní v roku 2016, ktoré sa konalo vo štvrtok 18. februára konečne schválilo návrh rozpočtu. Proces sa kvôli problémom s fungovaním mestského úradu po zmene organizačnej štruktúry oproti iným mestám predĺžil o niekoľko mesiacov. Posledných 67 zmien, 25 na strane príjmov a 42 na strane výdavkov, bolo realizovaných až v priebehu posledných dní. Vďaka zvýšenej aktivite zamestnancov úradu, komisií, a tiež viacerých poslancov bol rozpočet s výslednou cifrou viac ako 22 miliónov eur dnes schválený.

IMG_9720_resize

„Chcel by som sa poďakovať všetkým poslancom, ktorí sa zúčastňovali neformálnych stretnutí k rozpočtu, kde sme kvázi čistili rozpočet a boli na nich zapracované zmeny na základe dohôd, ktoré vzišli aj z poslaneckých radov. Naozaj veľká vďaka patrí tým, ktorí sa zúčastňovali pravidelne. Východisko na zostavenie návrhu pre rozpočet mesta Piešťany na rok 2016 vychádza z príjmov a výdavkov v predchádzajúcom období, to jest z toho skutočného plnenia rozpočtu k 31. 12. 2015,“ povedal k rozpočtu primátor Miloš Tamajka.

IMG_9756_resize

Reklama

Počas rokovania prezentovali viacerí poslanci svoje pripomienky k niektorým položkám, ktoré úplne nekorešpondovali s ich predstavou. Okrem iných medzi nimi bola napríklad tlač letákov pre Piešťanské informačné centrum a Mestskú knižnicu, výstavba spomalovačov na Hollubyho ulici, či financovanie triedeného zberu. Materiál s názvom „Návrh programového rozpočtu mesta Piešťany na rok 2016 a výhľad na roky 2017 a 2018“ bol po diskusii nakoniec schválený. Jeho prijatím sa končí aj takzvané rozpočtové provizórium na radnici.IMG_9706_resize

„Ten vznik, nazvem to pôrod rozpočtu bol veľmi ťažký. Troška ma mrzí, že niektorí služobne starší poslanci nám nie úplne pomohli, hlavne tí, od ktorých som to očakával a ktorí boli najkompetentnejší. Ale situácia bola taká aká bola a určite na to mali svoje dôvody a povinnosti, kvôli ktorým sa nemohli zúčastniť všetkých pracovných stretnutí. Ja by som na tomto mieste veľmi rád poďakoval pánovi inžinierovi Mikušovi, ktorý bol hodený do veľmi ťažkej a kalnej vody, kedy sa dostal do situácie, že nie všetkému rozumel a musel sa s tým popasovať. Tak ako som povedal na úvod, ten rozpočet určite nie je ideálny, ale myslím, že toto mesto potrebuje, aby sme nejaký rozpočet už mali, aby sme ho schválili a aby sme sa posunuli ďalej a veci sa pohli dopredu,“ zhodnotil vznik rozpočtu poslanec Tomáš Hudcovič.

-lt-

 

Populárne články