Plavci ŠPK Kúpele Piešťany vybojovali v silnej konkurencii viaceré medaily

V Bratislave na Pasienkoch sa v termíne 2. – 4. 5. 2017 uskutočnili najväčšie plavecké preteky na Slovensku. Pri účasti približne 700 pretekárov z trinástich krajín a domácej špičky sa vynikajúco držali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Na štartovacie bloky sa postavili plavci 64 klubov z Českej republiky, Belgicka, Veľkej Británie, Gruzínska, Chorvátska, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Rakúska, Ruska, Srbska, Švajčiarska a domácich.

Najúspešnejší bol Filip Lányi v kategórii starších žiakov, keď si vyplával  2. miesto 800 kraul a 2 x 3. miesto na 200 kraul a 200 znak. Sára Niepelová v silnej medzinárodnej  konkurencii kategórie Open vybojovala 2. miesto na 400PP a  3. miesto na 800 kraul. Maxim Wass si v najlepšom osobnom  výkone vystúpil na bronzový stupienok za 3. miesto na 200PP. Ostrá medzinárodná konkurencia bola veľmi dobrou skúškou výkonnosti našich plavcov pred vrcholom sezóny a Sára Niepelová atakovala a splnila limity Slovenskej plaveckej federácie na Majstrovstvá Európy juniorov.

V totožnom termíne sa konali v Brne plavecké preteky Májové Brno, na ktorých excelovali naši mladší žiaci. Rebeka Buková vyhrala 2 x 1. miesto v disciplínach 50 znak a 200 znak a na 100 znak obsadila strieborný stupienok. Jakub Jánsky vyplával 1. miesto na 200 prsia a bronz si odviezol domov za  100 prsia. Olívia Ana Šprláková –Zmorová bola úspešná na 200 znak a obsadila krásne druhé miesto. Májové Brno našim mladým  žiakom svedčalo a všetci si zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov.

Hneď  po pretekoch v pondelok plavci ŠPK Kúpele Piešťany „nastúpili“ na záverečné sústredenie pred vrcholom sezóny  do športového komplexu  x-bionic® sphere v Šamoríne-Čilistove, aby mohli  trénovať v otvorenom 50 metrovom bazéne.