Plávanie: 16 medailí pre plavcov Kúpeľov

V sobotu 18.6.2016 sa v Púchove konali plavecké preteky Memoriál Pavla Vajdu, kde okrem žiakov 9-ročných a starších, štartovali aj plavecké nádeje  7-roční a mladší v disciplínach 25 m voľný spôsob, 25 m znak a 25 m prsia. Našou najväčšou plaveckou nádejou, ktorá vo všetkých troch disciplínach obsadila 1. miesta je 7-ročná Michaela Mosná. Miška vyhrala po súčte časov aj plavecký trojboj a odniesla si hlavnú cenu pretekov. Celkovo získali plavci zo Športového klubu Kúpele Piešťany 19 medailí.

Ďalšou nádejou v tejto kategórii bola dcéra Martiny Moravcovej – 6 ročná Karolína-Ann Valko, ktorá na 25 voľný spôsob obsadila tretie miesto.

V kategórii 9 – 10 ročných získal desaťročný Oliver Švec 1. miesto na 100 m prsia a na polovičnej trati obsadil II. priečku. Stanček Mário (9-ročný)  získal zlatú medailu na 50 m prsia a na 100 m prsia skončil na III. mieste.

V kategórii 11 – 12-ročných si Timotej Kondrc vyplával zlatú medailu na 100 m voľný spôsob a 50 m motýlik.

Gabriel Ilončiak si v kategórii 13 – 14 ročných vyplával zlato na 50 m voľný spôsob a strieborné medaily na 100 m voľ. sp., 50 a 100 m prsia. Maxim Vass získal striebro na 200 m polohový pretek a bronz na 100 m voľný spôsob.