Lukáš Babač vymenil skif za bicykel a vyhral Javorinskú časovku

Podujatie Javorinská časovka, ktoré organizoval Miroslav Martinček z Holubyho chata v spolupráci s Klubom slovenských turistov Stará Turá, malo na programe v sobotu 3. septembra štart v poradí už 29. ročníka. Medzi cyklistami bol aj piešťanský veslár Lukáš Babač, ktorý má v jazde na bicykli bohaté skúsenosti. Na cyklistickom preteku to potvrdil tým najlepším spôsobom a to tak, že v kategórii CM3 od 30 do 39 rokov zvíťazil. Trať s dĺžkou 8500 metrov a prevýšením 650 metrov zdolal vôbec najlepším dosiahnutým časom 24 minút 1 sekunda 79 stotín. Na organizácii pretekov sa podieľala aj DEMA bicykles a obchod s potrebami pre cyklistov Bajkula, fotografie vytvoril Denis Herák.

14152146-1728655107397747-1211618046-o_orig

Lukáš Babač sa na podujatí zúčastnil už v minulosti a v roku 2014 obsadil tretie miesto za Róbertom Bartkom, ktorý vtedy s časom 23:43:86 vytvoril nový traťový rekord. Piešťanský veslár síce rekord na trase z obce Lubina – Hrnčiarové na Veľkú Javorinu neprekonal, ale spomedzi 67 štartujúcich pretekárov dosiahol najlepší čas a prekonal aj 19 súperov v kategórii CM3 30-39 rokov. Okrem cestných bicyklov si svoje sily zmerali aj priaznivci horskej cyklistiky.