Ďalší obrovský úspech vodných pólistov, po Európe získali i titul Majstrov sveta

V chorvátskej Rijeke sa v dňoch 12. až 17. septembra uskutočnili Majstrovstvá  veteránov vo vodnom póle. Podujatia sa zúčastnili aj dve družstvá KVP H2O pólo Piešťany a to vo vekových kategóriách 40+ a 65+. Družstvo 65+ obhajovalo pozíciu z minuloročných Majstrovstiev sveta v Kazani, kde získalo zlatú medailu a do turnaja išlo s predsavzatím potvrdiť svoje postavenie. Aj napriek tomu, že stretnutia boli vyrovnané svoj cieľ splnili a bez straty bodu získali titul Majstrov Európy na rok 2016 v kategórii Masters.

Góly: Šalát a Vestenický po 2, Szelley, Sýkora, Reitinger, Král a Hrčka po 1

Finále: KVP H2O pólo Piešťany – Bogliasco/ITA/ 7:6 Góly: Kolárik 3, Sýkora 2, Reitinger a Vestenický po 1

Zostava družstva: Jozef Cifra,Ivan Kolárik,Peter Šalát,Igor Vestenický, Ladislav Szelley,Alois Sýkora,Jaromír Reitinger, Ladislav Král,Gábor Zinner a Jaroslav Techlovský. Ivan Kolárik patril k jedným z najstarších hráčov turnaja, no výkonom bol jedným z najlepších, vo finále jeho 3 góly nakoniec zabezpečili družstvu celkové prvenstvo.

KVP H2O Piešťany Rijeka 40+_resize

Družstvo vo vekovej kategórii 40+ pod vedením Anteho Petričeviča malo veľmi silných súperov a napriek dobrým výkonom a vyrovnaným stretnutiam skončilo na 10. mieste. Cestu na Majstrovstvá Európy oboch tímov podporili Nadácia Jána Korca, bazén Linea a cestovná kancelária Tip Travel Piešťany.

-Text a foto: KVP H2O Piešťany-