Basketbal: Čajky vyhrali prvé štvrťfinále nad Spišskou

Piešťanské Čajky hostili v stredu 20. marca na domácej palubovke v prvom štvrťfinálovom zápase slovenskej basketbalovej extraligy Spišskú Novú Vec. V dramatickom zápase porazili Spišiačky 85:73 a vedú v sérii hranej na dva víťazné zápasy 1:0.

wu_MG_0469

Do veľmi dôležitého zápasu nastúpili obe družstvá plne koncentrované a predviedli divákom v hale výborný basketbal. Až v poslednej minúte prvej štvrtiny Čajky odskočili na 26:21, dovtedy bol stav vyrovnaný. Do druhej štvrtiny vstúpili Čajky lepšie a získali 11 bodový náskok 32:21, následne 36:25. V závere štvrtiny  Spišiačky znížili na rozdiel 9 bodov.

Druhý polčas začali lepšie basketbalistky zo Spiša.  Podarilo sa im vyrovnať a následne sa ujať vedenia 53:54 i 55:56, no nepodarilo sa im odskočiť na viacbodový rozdiel. Čajky po timeoute dokázali vyrovnať stav na 61:61. Poslednú štvrtinu Čajky začali výborne, išli do vedenia 66:61 a mierny náskok si udržali až do konca. V závere domáce premieňali trestné hody a zaslúžene vyhrali.

Druhý štvrťfinálový duel je naplánovaný na nedeľu 24. marca o 16:00 h v Spišskej Novej Vsi.

Piešťanské Čajky – ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves 85:73

(26:21, 43:34, 61:61)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 4, Felixová 17, Páleníková 11, Simon 16, Shells 19 (Bartánusová 8, Zentková 5, Pilátová, Malinková 5). Tréner: M. Pospíšil.
ŠKBD: Petríková 9, Palušná 18, Stehlíková 8, Sliškovič 8, Németh 5 (Jalčová 9, Michulková 4, Lásková 12, Beňušková). Tréner: D. Demečko.
TH: 21/19 – 23/16. FAULY: 20 – 21, TROJKY: 4 – 3. 5.faulov: 36. Stehlíková, 40. Németh 400 divákov.

Rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin. Pozorovateľ: Sudek

ŠTVRTINY: 26:21, 17:13, 18:27, 24:12.

Priebeh: 11:10, 26:21, 34:25, 43:34, 53:47, 61:61, 74:67, 85:73.