Connect with us

Aktuality

Na jumpingu s Radkou si môžete od dnes aj zabubnovať

Published

on

Reklama

Už dnes 21. marca o 19.00 h v piešťanskom Fitness SiTy na jumpingu s Radkou si budete môcť vyskúšať novinku s názvom drum jumping, ktorá ponúka zábavný spôsob relaxácie s podporou fyzickej kondície. Drum jumping je predovšetkým zábavné cvičenie zaťažujúce všetky dôležité svalové partie a značne rozvíjajúce koordináciu pohybov a stabilitu. Drum jumping vás zaručene pohltí. Pocítite príjemné euforické mrazenie s pocitom radosti….
tw_MG_0011

Rytmus a bubnovanie trénujú a rozvíjajú individuálne fyzické a duševné schopnosti. V tíme dokážu vytvoriť nezameniteľný pocit súdržnosti a príliv endorfínov. Skupinové bubnovanie predstavuje tvorivé hranie na motivačnú hudbu.

Reklama

_MG_9996Rytmické cvičenia a medzi nimi bubnovanie, sú najstaršou a najefektívnejšou formou teambuildingu vo všetkých kultúrach. Nič iné nerobili ani naši predkovia po tisíce rokov. Keď sa zhromaždili, aby urobili dôležité rozhodnutia, počas práce, alebo sa len jednoducho stretli, aby si užili spoločnosť svojich blízkych počas rôznych sviatkov a zábav. Toto všetko bolo vždy sprevádzané aktívnou hrou a spevom všetkých zúčastnených. V rámci našich aktivít sa snažíme o návrat ku koreňom využívania hudby ako prostriedku rozvoja jednotlivca a skupiny. Princíp rytmických cvičení je veľmi jednoduchý a aj človek, ktorý drží bubon prvýkrát sa dokáže pripojiť k spoločnému orchestru vo veľmi krátkom čase. Je to skrátka veľká dávka zábavy aj pre bubenických nováčikov.

Každý jeden účastník prispieva k spoločnému hudobnému dielu. Každého hlas a zvuk je iný, ale potrebný pre spoločný cieľ. Spoločný rytmus počas „bubnovačky“ na čas umlčí vlastné myšlienky a problémy každého účastníka. Pravá a ľavá hemisféra začnú pracovať simultánne, čo uvoľní cestu pre tvorivosť a komunikáciu.

Reklama

Hudba a hranie na hudobný nástroj nie je iba pre vyvolených. Rytmus je srdcom hudby a je hlboko zakorenený v každom človeku. Tlkot srdca, dýchanie, chôdza a.i., sú všetko rytmické činnosti, ktoré vykonáva dennodenne každý z nás. Aktívne hranie nejakého rytmu je taktiež spôsob, ako sa naučiť sám seba lepšie vnímať a vyjadriť …

Bubnovanie je neskutočná energická činnosť, ktorá ľudí odpútava od bežných starostí a dáva možnosť vybitia zlej energie a zabudnúť na stresy každodenného života …

Zdroj: PR

Populárne články