Connect with us

Aktuality

Rodičia chcú základnú školu M.R. Štefánika ubrániť

Published

on

Reklama
Reklama

Rozbehli petíciu a nevylučujú ani štrajk. Na rodičovskom združení, ktoré sa uskutočnilo tento týždeň, sa otcovia a matky rozhodli zobrať veci do vlastných rúk.

[singlepic id=40800 w=520 h=340 float=center]

 

Zvesti o zrušení ZŠ Milana Rastislava Štefánika ešte nie sú oficiálne. Radnica zatiaľ neoznámila, ktorá zo škôl by mala byť od septembra zatvorená. Poslanci o tom rozhodnú na jednom zo svojich najbližších rokovaní, pravdepodobne ešte pred prázdninami.

Reklama

Rodičia sa napriek tomu rozhodli konať. Na internete je už zverejnená petícia, pod ktorou je zatiaľ 28 podpisov. „Chystáme aj štrajk, nechceme aby bola zrušená žiadna zo základných škôl,“ povedala nám jedna z mamičiek.

O potrebe urobiť toto nepopulárne oparenie informoval primátor Remo Cicutto koncom februára. Dôvodom je zmena vo financovaní školstva, ktorú koncom minulého roka schválila vláda.

Ohrozené nie sú podľa jeho slov školy na Brezovej a Holubyho, pretože boli v uplynulých rokoch opravené z peňazí Európskej únie. Tie by samospráva musela v prípade ich zrušenia vrátiť.

REKLAMA

fitness sity cvicenia

„Nechcem robiť paniku. Rozhodnutie bude na zastupiteľstve. Pripravíme analýzu s číslami. Budeme sa snažiť nerozhodovať emocionálne, ale pragmaticky,“ povedal primátor.

Podľa riaditeľa školy Kamila Moravčíka správa o možnom zatvorení ovplyvnila aj počet detí zapísaných do prvého ročníka v školskom roku 2013/14. Na ZŠ M. R. Štefánika sa prihlásilo 22 budúcich prvákov. Menší záujem bol iba o ZŠ na ulici F. E. Scherera, kam rodičia zapísali 12 detí.

Na stranu ohrozenej školy sa postavili aj členovia Klubu Spoločnosti M. R. Štefánika. V inzertných novinách A. B. Piešťany uverejnili oznam, v ktorom vyjadrujú svoje hlboké znepokojenie: „Je to najstaršia škola v našom meste, otvorená v roku 1938, a už do jej vzniku nesie tento hrdý názov, ktorý jej bol odňatý len v čase totality. (…) Namiesto dôstojnej oslavy 75. výročia vzniku sa teraz chystá nedôstojné zrušenie.“

Text, pod ktorým je za klub podpísaný Pavol Masaryk, apeluje na primátora a poslancov, aby využili svoj vplyv a zodpovednosť pri rozhodovaní o budúcnosti školy.

Text: Martin Palkovič

Populárne články