Connect with us

Aktuality

Stredná škola Rakovice integruje hendikepovaných študentov

Published

on

Reklama

V pondelok 18. marca privítali na Strednej odbornej škole v Rakoviciach podpredsedníčku národnej rady Slovenskej republiky Eriku Jurinovú, ktorá prijala na pozvanie riaditeľky Márie Múdrej. Škola jej v praxi predstavila ich model integrácii hendikepovaných študentov do bežných tried.

[singlepic id=40797 w=560 h= float=center]

Reklama

„Tu, na Strednej odbornej škole v Rakoviciach sa búrajú mýty o tom, že na všetko sú potrebné peniaze. S vynaložením minimálnych finančných prostriedkov dokážu začleniť zdravotne ťažko postihnutých študentov do tried medzi zdravých spolužiakov. Ponúkajú im tak možnosť študovať so svojimi zdravými rovesníkmi a skôr sa uplatniť na trhu práce“, povedala podpredsedníčka NRSR Jurinová.
Naša škola prijíma a je pripravená prijímať do jednotlivých študijných a učebných odborov, ktorých máme deväť, zdravotne ťažko postihnutých študentov a tak umožniť ich úspešnú integráciu do bežných tried pri minimálnych finančných nákladoch. Pokiaľ vyžaduje zdravotný stav študentov aj osobnú asistenciu, umožňujeme aj osobným asistentom študovať spolu s hendikepovaným rovnaký odbor. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a najväčšiu radosť nám robia naši bývalí študenti, ktorí sa prídu poďakovať, že sme im pomohli uplatniť sa v živote“, povedala riaditeľka Strednej odbornej školy v Rakoviciach Mária Múdra.

Podpredsedníčka NRSR Erika Jurinová si pozrela ako na škole pracujú s hendikepovanými študentmi, prostredie v ktorom študujú a ako prekonávajú jednotlivé prekážky, kde bývajú a trávia mimoškolský čas.

Reklama

„Kiežby všetky školy mali schopnosti takto uvažovať a konať. Je pozoruhodné, že škola na vidieku nezaostáva, ako by sa mohlo zdať, ale práve naopak, je na pulze doby a má veľmi dobre výsledky“, dodala Erika  Jurinová.

[nggallery id=2194]

Zdroj: TS  Foto: Ingrid Szantová

Populárne články