Basketbal: Čajky podľahli Ružomberku po predĺžení

Piešťanské Čajky cestovali v sobotu 5. marca v rámci ďalšieho extraligového kola do Ružomberka. V šlágri kola, keď išlo o priamy súboj o druhé miesto v extraligovej tabuľke, sa hral kvalitný basketbal. Čajky prehrali po predĺžení 71:80, ale do play-off pôjdu zrejme aj tak z druhého miesta._MG_0353_w

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, čo sa v podstate očakávalo. Čajky sa od súperiek po prvý raz vzdialili na 5 bodov v ôsmej minúte (13:18). Ružomberčanky však vzápätí znížili iba na rozdiel dvoch bodov. Druhé dejstvo bolo rovnako vyrovnané a polčasové skóre 38:40 v prospech piešťanských hráčok.

V tretej a štvrtej štvrtine sa obe družstvá držali v skóre tesne pri sebe. Po dramatickom a nervóznom závere skončilo stretnutie nerozhodne 70:70. Nasledovalo predĺženie, v ktorom domáce dali desať bodov, kým Čajky len jeden a tak Ružomberok vyhral 80:71.

Čajky čakajú ešte dva zápasy najskôr 12. marca proti Popradu a potom 19. marca proti Good Angels. Dá sa očakávať, že Piešťanky uhája druhú priečku pred play-off. Znamená to, že vo štvrťfinále a podľa papierových predpokladov aj v semifinále, by mali mať v prvom zápase výhodu domáceho prostredia.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 80:71 (21:23, 38:40, 53:51 – 70:70)

MBK Ružomberok: Lázárová 18, Sujová 16, Tetemondová 15, Kmeťová 13, D. Baburová 9, Kelčíková 4, Moravčíková 3, A. Baburová 2.

Piešťanské Čajky: Engelmanová 20, Parkerová 18, Dudášová 12, T. Páleníková 9, Oroszová 5, Whittingtonová 4, Felixová 3.

Trestné hody: 22/18 – 22/21, fauly: 24 – 26, trojky: 6 – 8, rozhodovali: T. Lukáč, Kiss a Gacík