Basketbal: Čajky napriek odhodlanému výkonu prehrali

Piešťanské Čajky odohrali s Good Angels Košice vyrovnaný zápas a i keď mali súperky bodovo na dosah, nepodarilo sa im v závere otočiť skóre vo svoj prospech. Prvá polovica stretnutia skončila 25:33, ale divácka kulisa bola aj v druhej časti fantastická a atmosféra v Diplomat aréne bola doslova elektrizujúca. Publikum mohutným povzbudzovaním hnalo Čajky dopredu a naše hráčky postupne doťahovali skóre až na rozdiel dvoch bodov. Skúsené Košičanky však nezaváhali a duel nakoniec vyhrali 51:62.

IMG_4501_resize

Od začiatku sa hral vyrovnaný basketbal, no po šiestich minútach Košičanky odskočili na 11:4 po trojbodovom hode Johnson. Dve a pol minúty pred koncom prvej časti sa Čajky dotiahli na rozdiel bodu 12:13 po trojke Engelman. Hostky však odpovedali rovnako zásluhou Oblak a do konca prvej časti skóre ešte navýšili na 18:12. V druhej štvrtine si Košičanky vyprodukovali až trinásťbodový náskok, no Čajkým sa ho podarilo stiahnuť na polčasových 25:33. Po prestávke sa mali navrch opäť hostky a Čajkám ešte viac odskočili. Tie síce stratu znížili, no na prestávku sa šlo za stavu 36:49. Do poslednej časti Čajky nastúpili vo veľkom tempe a dokonca Košičanky dotiahli na rozdiel dvoch bodov. V závere sa im však nepodarilo premeniť niekoľko trestných hodov, čo sa naopak darilo súperkám a tie taktickou hrou v závere navýšili svoje skóre na konečných 62:51.

IMG_4410_resize

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 51:62 (12:19, 25:33, 36:49)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 3, Bartoňová 2, Engelman 19, M. Páleníková 2, Parker 14 (Dudášová 2, Oroszová 1, Felixová 2, T. Páleníková 4, Pilátová). Tréner: M. Pospíšil

Good Angels Košice: Langhorne 17, Oblak 11, Žirková 13, Jurčenková 8, Johnson 8(Kiššová 5, Bálintová, Hruščáková, Stehlíková, Blanárová). Tréner: M. Kováčik

TH: 12/17 – 22/18. FAULY: 23 – 23, 5 faulov: Žirková. TROJKY: 3 – 2. DIVÁCI: 1000 – vypredané. ROZHODCOVIA: Gabara, Ženiš, Turčin. ŠTVRTINY: 12:19, 12:14, 11:16, 15:13.

„Po nevydarenom zápase v Eurolige sme potrebovali ťažké víťazstvo. Domáci tím nás potrápil, ale myslím, že veľmi koncentrovaným výkonom sme zápas zvládli. Myslím, že diváci mohli vidieť kvalitný basketbal,“ povedal asistent trénera Good Angels Košice Peter Jankovič.

„Prehrali sme, pretože sme nehrali agresívne celých 40 minút. Mali sme zlý doskok a vyrobili veľa zbytočných chýb,“ zhodnotila zápas bodovo najaktívnejšia hráčka Piešťanských Čajok Monica Engelman.