Connect with us

Aktuality

Lívia Gažová potešila Piešťany ďalším ocenením

Published

on

Reklama
Reklama

Lívia Gažová získala v utorok 1. decembra pre Piešťany ďalšie ocenenie na poli komunitnej práce a občianskeho aktivizmu. Rada mládeže Slovenska a päťčlenná porota v zložení Hana Skljarszka, Juraj Hipš, Izabela Malašenková, Anna Šmehilová a Eduard Filo sa jej rozhodla udeliť cenu MOST v kategórii Mladá líderka. Rada mládeže touto cestou už od roku 2005 povzbudzuje, motivuje a ďakuje mladým aktívnym ľuďom a organizáciám, ktoré zlepšujú život vo svojom okolí omnoho viac ako je bežné. 

12342611_790481341079202_3424413346646793025_n

„Vôbec som to nečakala, necítim sa ako líderka (nikoho nelídujem) a na rozdiel od ostatných nominovaných nemám žiaden veľký, ani tak ušľachtilý projekt. Navyše kvôli škole som svoje aktivity dávala vždy tak trochu nabok. Napriek tomu sa veľmi teším a som vďačná Rade mládeže, že takto ocenili moje skromné činnosti. Samozrejme, nesmierne ma to motivuje viac pracovať, či už v Piešťanoch alebo v rámci Slovenska,“ povedala o ocenení Lívia Gažová.

Lívia Gažová študuje urbanizmus v Estónsku. Absolvovala študijné pobyty v Aténach a Helsinkách. Je členkou iniciatívy Spoločne pre Piešťany a vedie vlastné združenie Centrum architektúry. Poznať ju môžete vďaka architekTÚRAM, upratovaniu vlakovej stanice, ale aj rôznym zaujímavým článkom a blogom. Rada číta, píše a zaujíma sa o dianie okolo seba. Budúci rok sa chystá dokončiť diplomovú prácu, vrátiť sa domov a „kuť pikle“ s ostatnými akčnými Piešťancami.

Reklama

6517_3227414582075_911077270_n

„Možno je to všeobecný trend zvyšovania pozornosti s ohľadom na veci, ktoré sa okolo nás dejú. Konkrétne v našom meste však nemôžem opomenúť akúsi vhodnú klímu pre občiansky aktivizmus. V Piešťanoch je veľa šikovných ľudí, mnohí z nich pobudli v zahraničí, a zrejme z lásky k nášmu krásnemu mestu všemožne premýšľajú, ako ho zmeniť k lepšiemu. Verím ich úprimnej snahe a teším sa, že aj vďaka oceneniam si k sebe nájdu cestu. Uznania vašej práce umožňujú nestrácať ilúzie a vytrvať,“ reagovala mladá architektka na otázku – Čo je za občianskym aktivizmom Piešťancov.

IMG_3518_resize_resize

-lt/Foto: Michal Lukáč, Lívia Gažová, archív-

Populárne články