Atletika: Peter Melicher na Európskych atletických hrách mládeže štvrtý

Jubilejný desiaty ročník Európskych atletických hier mládeže sa uskutočnil začiatkom septembra v Brne. Výborne si na nich počínal atlét TJ Družba Piešťany Peter Melicher, ktorému len málo chýbalo na stupne víťazov a v behu na 60 m i v skoku do diaľky skončil na štvrtom mieste. Podujatia sa zúčastnilo 1300 pretekárov a tento pretek je označovaný za neoficiálne majstrovstvá Európy žiakov.
12030897_10206020856095275_1637645108_nV behu na 60 m žiakov ročník 2002 bolo naplánovaných desať rozbehov, kde Piešťanec Peter Melicher bojoval medzi ôsmymi desiatkami svojich rovesníkov o čo najlepší výsledok. Už v rozbehu ukázal svoje kvality, keď ho vyhral v čase 7,95 s a postúpil do finále štvrtým najrýchlejším časom zo všetkých pretekárov.

Vo finále ešte sedem desatiniek zo svojho výkonu ubral a zabehol čas 7,88 s, ktorý znamenal celkovo štvrté miesto. Nad sily mladého Piešťanca boli víťazný Maďar Dominik Illovszky (7,28 s), druhý malťan Sean Spiteri (7,68 s) a tretí Angličan Louis Forbes (7,80 s).
V skoku do diaľky skončil P. Melicher v kvalifikačnej A-skupine výkonom 4,77 m na treťom mieste. Vo finále reprezentant piešťanskej atletiky skočil o 21 cm viac, čiže 4,98 m, čo znamenalo opäť nepopulárne štvrté miesto. Víťazom sa stal  Miroslav Špicar z Českej republiky (5.39m), druhý bol Louis Forbes z Anglicka (5.33 m) a tretí Košičan Ján Daniel Németh (5.07 m).