Aktuality

Piešťanskí hasiči sa v Európe nestratili, celkovo vybojovali päť zlatých a jednu striebornú medailu

Členovia Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch Erik a Ladislav Noskovičovci reprezentovali Slovensko na 6. ročníku Európskych hier policajtov a hasičov. Tie sa tentoraz konali v Španielskej Huelve v termíne od 11. do 19. júna. Bratská dvojica sa na súťaži rozhodne nestratila, pretože spolu vybojovala 5 zlatých a jednu striebornú medailu, pričom zbierku z uplynulého víkendu ešte rozšírila. Cenné kovy sa im podarilo získať tak v atletických, ako aj silových disciplínach v kategórii 35 až 39 ročných a hmotnostných kategóriách do 90, respektíve 82,5 kilogramu.

13495199_565024367019853_6925102026996441880_n

Ladislav Noskovič vyhral atletické disciplíny 100 a 200 metrov kategória 35 až 39-ročných a súťaž v drepoch v kategórii 30 až 39-ročných do 90 kilogramov. Erik Noskovič vyhral Bench press 35 až 39-ročných a v rovnakej kategórii skončil na druhom mieste v zhybovaní. V drepoch vyhral vo svojej kategórii do 82,5 kilogramov. Navyše mu patrilo aj 4. miesto v singlových kajakoch K1 na 5 kilometrov. Piešťany zastupoval aj člen policajného zboru Juraj Klátik, ktorý v plávaní obsadil dve strieborné priečky v disciplínach 100 metrov Znak a 50 metrov Motýlik. Našu trojicu doplnil zlatom policajt Miloš Dolanský z Košíc, ktorý nenašiel premožiteľa v kulturistike a získal aj striebro v bench-presse.

13346715_10209811247376692_8692605167066600008_n (1)