Vodní motoristi uzavreli úspešnú sezónu 2010

Do areálu Mlýna u vodníka Slámy v dedinke Lhota pri Ostrave v Českej republike cez víkend zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany a jeho členovia Česko-Slovenský pohár vznášadiel ako posledné podujatie tohtoročnej sezóny pretekov vznášadiel. Zišli sa tu všetci jazdci a nadšenci vznášadlového športu z Čiech a Slovenska. Svojou prítomnosťou potešil taktiež Rakúšan A. Stelzhammer.

[singlepic id=6350 w=320 h=240 float=left]Počas oboch dní jazdci absolvovali po dve rozjazdy. Ako je zvykom pri národných podujatiach – na ktorých sa zúčastňuje menší počet pretekárov ako je to pri Európskych a Svetových podujatiach – štartovali všetky kubatúry súčasne z dôvodu zvýšenia atraktivity pretekov pre pretekárov a divákov. Vyhodnocované však boli dve kategórie – kategória A (zahŕňa Formulu 1, 2 a S) a kategória B (Formula 50, Novice a Junior).

V kategórii A viedol majster Európy v kategórii F1 za rok 2009 Mário Bartoš, ktorý však po poruche motora nemohol dokončiť všetky rozjazdy a obsadil tretie miesto. Druhé miesto si vyjazdil vyššie spomínaný Andrew Stelzhammer (F1). Nakoniec zvíťazil Jaroslav Baláž starší jazdiaci v tíme so synom, majstrom Európy a treťom na svete v kategórii FS v tohtoročnej sezóne Jaroslavom Balážom mladším.

Kategóriu B suverénne ovládol majster Európy kategórie FN v tohtoročnej sezóne Ivan Štefánik (FN). Druhú pozíciu si na veľké prekvapenie vybojoval talentovaný 11- ročný Vojtech Hejna (FJ), ktorý po perfektnom výkone za sebou na treťom mieste nechal svojho otca Vladimíra Hejnu (FN) a Jiřího Zlámala (F50).

Autor: Barbora Jánošíková  Foto: Barbora Jánošíková