Vodné športy: Formula Future v Piešťanoch

IV. kolo Majstrovstiev Slovenska Formuly Future sa konalo na piešťanskej Sĺňave v sobotu 23. júla. Preteky usporiadal Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany v areáli klubu. Sedemnásť pretekárov súťažilo vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na gumennom motorovom člne. Pretekov sa zúčastnili viaceré kluby, napriek tomu najväčšie zastúpenie mal usporiadateľský KVMaVŠ Piešťany. V kategórii mladších žiakov si meralo sily jedenásť pretekárov a v kategórii starších žiakov sa ich zúčastnilo šesť.

DSC02392Počasie sa pripravilo súťažiacim pekný slnečný deň, ale riasy a vodná tráva  sa im postarali o náročnejšie podmienky, a to hlavne mladším žiakom vzhľadom k slabšiemu  výkonu motoru  na člne. V kategórii starších žiakov sa najviac darilo Jakubovi Veselému z klubu Viking Medveďov, ktorý získal 1000 bodov, na druhom mieste sa umiestnil Oliver Šíra z klubu OVM Malacky, ktorý získal 927 bodov a na treťom mieste so ziskom 619 bodov sa umiestnila Soňa Majerčíková reprezentujúca klub H2O Motorsport Piešťany. V kategórii mladších žiakov sa na prvom mieste so ziskom 794 bodov umiestnila Ninka Majerčíková reprezentujúca klub H2O Motorsport Piešťany, na druhom mieste so ziskom 720 bodov sa umiestnil Julian Vandenpoorten z klubu  MA-JAK Malacky a na treťom mieste sa umiestnil Šimon Jung z klubu SJ sport Malacky, ktorý získal 694 bodov.

Obom dievčatám Majerčíkovým  z klubu H2O Motorsport Piešťany k dosiahnutému výkonu gratulujeme a do posledných dvoch kôl Majstrovstiev Slovenska Formuly Future želáme veľa úspechov.