Vodné pólo: Juniorky získali na zimných majstrovstvách bronz

Po štyroch rokoch absencie v súťažiach junioriek, ktoré boli zapríčinené nedostatkom hráčok v tejto vekovej kategórii sa predstavili Piešťanky na Zimných majstrovstvách v Novákoch (16. -17. 11.). Stále ešte mladé družstvo s dvomi najstaršími hráčkami vo veku 17 rokov si počínalo v súbojoch so staršími hráčkami prekvapujúco dobre. Odmenou za výkony bolo víťazstvo nad tímom z Topoľčian a celkové tretie miesto.

[singlepic id=49349 w= h= float=center]

Výsledky družstva Piešťan:

Slávia UK Bratislava – KVP Kúpele Piešťany 9 : 7 (1:2,1:3,6:0,1:2) Góly PN: Kováčiková 5, Klampárová, Rybanská

Pozorná obrana a presná streľba Kováčikovej znamenala vedenie po polovici zápasu nad vysokým favoritom o tri góly. Škoda, že aj ostatné hráčky nepremenili svoje gólové šance, pretože v druhej polovici zápasu sa začali presadzovať súperky a obrátili vývoj zápasu.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 6 : 9 (1:1,1:2,3:3,1:3) Góly PN: Baranovičová 2, Kováčiková , Škodná, Kaffková, Klampárová

Slabé využívanie gólových príležitostí a veľa nepresných prihrávok pripravili piešťanské dievčatá o lepší výsledok. V 26. minúte zápasu bola ešte remíza 6:6, v závere sa však súperky presadili viac v osobných súbojoch a víťazstvo si nenechali ujsť.

Pirana SC Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 6 : 10 (0:2,1:2,4:2,1:4) Góly PN: Kováčiková 3, Klampárová 3, Baranovičová 2, Chrenková, Škodná

Zápas s Topoľčanmi mal podobný priebeh ako úvodný zápas s Bratislavou. V polovici stretnutia sme vyhrávali o tri góly, ale súperky dokázali vyrovnať. Záver zápasu sme tento krát zvládli lepšie a tri góly Klampárovej v poslednej štvrtine rozhodli tento krát o víťazstve piešťanských hráčok.