Basketbal: Čajky s Pécsom opäť prehrali, v stredu ich čaká Arad

V sobotu 30. novembra sa hráčky basketbalového klubu Piešťanské Čajky vybrali na štvordňový výjazd za súperkami do Maďarska a Rumunska. V nedeľu sa v rámci MEL stretli s PEAC Pécs a v stredu ich čaká duel CEWL s rumunským tímom Universita Goldis ICIM Arad.

Čajky mali Pécsu čo oplácať, keď doma prehrali 61:76, avšak pre slabší prvý polčas sa im to nepodarilo. Úvodnú štvrtinu prehrali Piešťanky 29:13 a druhú 16:3. Po prvom polčase tak domáce hráčky viedli výrazným rozdielom 45:16. O zápase tak už bolo viac menej rozhodnuté, ale Čajky sa nevzdávali. Tretiu štvrtinu vyhrali 11:10  a štvrtú 25:11. Celkovo tak maďarské družstvo vyhralo 66 : 52. Z Čajok sa darilo strelecky najmä Lucii Krč-Turbovej, ktorá dala 22 bodov z toho 4 trojky.

Pécs: Nagy-Bujdósó 15 /3 trojky/, Reid 11, Williams a Jovanovič po 6, Fűresz 0 (Orozovič 9, Horváth 8, Pap 5, Nagy 4, Káposi 2, Szűcs a Raus 0). Tréner: Ž. Djokič

Piešťany: Krč-Turbová 22 /4 trojky/, Bartánusová 7, Tatham a Felixová po 5, Bartoňová a Fabianová po 3 (Stanková 4, Zentková 2, Dudášová 1, Pilatová, Baburová 0). Tréner: M. Pospíšil
TH: 11/13 – 8/14, fauly: 14 – 20, trojky: 5/17 – 6/13, rozhodcovia: A. Pá-Győrffy , G. Szabó, J. Gál, diváci: 500, štvrtiny: 29:13, 16:3, 10:11, 11:25

Doma sa Piešťanské Čajky najbližšie predstavia v sobotu 7. decembra.