Veslovanie: L. Babač vyhral na svetovom pohári v Lucerne

Piešťanský veslár Lukáš Babač opäť potvrdil výbornú tohtoročnú formu, keď v sobotu 11. júla zvíťazil v skife mužov ľahkých váh vrámci regaty svetového pohára vo švajčiarskom Lucerne. Na predchádzajúcom podujatí v talianskom Varese mu patrilo druhé miesto a z Bledu na začiatku sezóny si podobne ako včera priniesol zlato.

11411597_858870077501789_3054519668673296766_oVeslár zo Sĺňavy vyhral v Lucerne rozjazdu, z ktorej postúpil priamo do semifinále. V ňom v sobotu dopoludnia taktiež nenašiel žiadneho premožiteľa a postúpil do popoludňajšieho finále. Tu opäť jasne dominoval.

Od štartu sa ujal vedenia a počas celých dvoch kilometrov sa súperom pozeral na chrbát. V úvode sa tesne za ním držal Belgičan Tim Bell Brys. Na kilometri už však nastolenému tempu nestačil a prepadol sa na štvrté miesto. V tom momente  bol druhý Novozélanďan Adam Ling, tretí vesloval srbský pretekár Milos Stanojevic. Ten postupne zvyšoval svoje tempo a podarilo sa mu dostať pred Novozélanďana. Lukáš Babač sa tak stal víťazom posledného podujatia v rámci svetového pohára, Milos Stanojevic skončil druhý a Adam Ling tretí.

Na L. Babača teraz čaká príprava na vrchol sezóny, ktorým budú majstrovstvá sveta vo Francúzsku na prelome augusta a septembra.