Veslár Vančo sa presadil v silnej konkurencii, na Croatia Open skončil druhý

Piešťanskí veslári sa počas uplynulého víkendu 14.-15. apríla zúčastnili silne obsadenej medzinárodnej regaty Croatia Open 2012 v Záhrebe. Najviac sa darilo juniorovi Richardovi Vančovi, ktorý si v skife vybojoval striebornú medailu. Pekný výsledok sa podaril aj juniorskej párovke Martin Bojnanský, Martin Petrovič, Peter Strečanský a Martin Kosák, ktorá skončila štvrtá.
[singlepic id=28368 w=320 h=240 float=left]Richard Vančo si postup do sobotňajšieho finále juniorského skifu vybojoval štvrtým najlepším časom v rozjazdách, kde štartovalo 67 mladých skifárov. Vo finále bol nad jeho sily len Slovinec Jernej Markovc, ktorý je minuloročným juniorským majstrom Európy v dvojskife. V nedeľu si Richard zmeral sily aj s mužmi, kde nepredpokladal nejaký extrémne dobrý výsledok, avšak napokon prekvapil sám seba i ostatných priaznivcov slovenského veslovania. „V rozjazde mužského skifu som mal Jerneja Markovca, ktorý ma v sobotu porazil v juniorskom skife a tak som to nejak zbytočne „nehrotil“. Postúpil som do B finále, kde som skončil tretí, pol sekundy za Hüseyinom Kandemirom z tureckého národného tímu, ale podarilo sa mi poraziť Chorváta, ktorý mal medailu vlani z juniorských majstrovstiev Európy a na majstrovstvách sveta bol siedmy,“ zhrnul výsledok úspešného podujatia Richard Vančo. Víťazom mužského skifu sa stal Maďar Peter Galambos, ktorý bol na majstrovstvách sveta 2010 tretí v skife ľahkých váh, za vicemajstrom Lukášom Babačom z Piešťan. Ten na Croatia Open neštartoval, pretože sa doliečuje z choroby, ktorá prišla v nie najlepšom čase prípravy na olympijskú kvalifikáciu. Výsledok Richarda Vanča je prísľubom do budúcnosti, že by mohol byť nasledovníkom Lukáša Babača, prípadne aj jeho partnerom v dvojskife, všetko však ukáže čas a ďalšie výsledky.
Ďalší Piešťanci Klaudia Čamborová, Matúš Vančo s Matej Šmída získali umiestnenia v C-finále.
Autor: th Foto: Archív RV