Connect with us

Šport

Účastníkom DHL Sereďmaratónu sa opäť do cesty postaví Havran

Published

on

Reklama

Prípravy na DHL Sereďmaratón sú v plnom prúde. Organizátori spustili registráciu na 15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov. Prví zaregistrovaní získajú zľavu 40% zo štartovného. Trať opäť povedie aj popod Červenú vežu a horský priechod Havran.

Cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď v spolupráci s mestom Sereď pracujú na príprave ďalšieho v poradí už 15. ročníka hlavných pretekov a 6. ročníka detských pretekov. Termín je naplánovaný a prerokovaný so Slovenským zväzom cyklistiky na 24. mája 2020. Organizátor dostal prísľub aj od iných organizátorov podujatí, že v danom termíne nebudú plánovať svoje preteky, čo by mohlo prilákať na štart ešte viac pretekárov. Rovnako má pozitívny vplyv zaradenie pretekov do kalendára medzinárodnej cyklistickej únie UCI aj v tomto roku.

Ako v každom ročníku aj v tomto je pripravených zopár „zlepšovákov“ a noviniek. „Konkrétne novinky budeme postupne prezentovať na našom Facebooku a novej webovej stránke. Tie, ktoré sme pripravili pre pretekárov v 14. ročníku by sme radi nechali, keďže sa im dostalo pozitívnej odozvy,“ priblížil Lukáš Riha. V minulom ročníku to boli novinky, ako cyklistická fľaša vyrobená v Holandsku na mieru v dizajne pretekov, rozšírenie ponuky obedov pre cyklistov, zavedenie neutrálneho mechanického vozidla v pelotóne, separácia odpadu na námestí, či edukačné hry a súťaže pre deti.

Reklama

Nová webová stránka

Medzinárodné cyklistické preteky DHL Sereďmaratón spustili ostrú prevádzku novej internetovej stránky www.seredmaraton.sk. Web je zostavený podľa dizajnu pretekov, prináša mnohé vylepšenia, je responzívny, prehľadný a okrem slovenského jazyka je k dispozícii aj nemecký a anglický jazyk.

Nová stránka je komplexne prepracovaná na mieru podľa požiadaviek a kritérií organizátora ŠK Cyklo-Tour Sereď. Urobila sa analýza na základe Google Analytics, ktorá ukázala, ako sa užívateľ na stránke pohybuje, čo hľadá a pod. Rovnako sa zistilo, ktoré časti stránky sú pre neho atraktívne a strávi na nich viac času a na ktorých naopak menej.

Reklama

Nový web prináša niekoľko vylepšení, jednoduchšiu orientáciu, štandardizované a pohodlnejšie vyhľadávanie. Kým starý web nebol responzívny, bol vytvorený v štýle, ktorý je dnes nemoderný, nový web je podstatne jednoduchší a lepšia je aj orientácia na jednotlivých stránkach. Najväčšiu časť používateľov webu tvoria ľudia vo veku od 25 do 45 rokov, bolo nevyhnutné prispôsobiť jeho užívateľské rozhranie novým požiadavkám trhu. „V súčasnosti 65 % návštevníkov pristupuje na stránku z mobilných zariadení. V tomto smere bolo potrebné prispôsobiť sa požiadavkám užívateľov a zresponzívniť jeho rozhranie pre všetky typy zariadení, informoval riaditeľ pretekov Lukáš Riha.


So spustením nového webu sme spustili aj registráciu na 15. ročník medzinárodných pretekov DHL Sereďmaratón. Pretekári sa môžu registrovať online za zvýhodnenú sumu 17€, ktorá platí do konca mesiaca. „Registráciou v týchto dňoch môžu pretekári ušetriť až 40%. Začiatkom nasledujúcich mesiacov sa bude suma štartovného poplatku zvyšovať na 20€,23€ a 26€. V deň pretekov bude cena štartovného 28€,“ informovala Barbora Javorová koordinátorka registrácie.

Okrem webovej stránky sa naplno pracuje aj na ďalších prípravách. „Momentálne pracujeme na nových službách pre cyklistov, servise pre cyklistov pred aj po pretekoch, či oddychov zóne,“ doplnil koordinátor služieb a VIP Vladimír Borkovič.
Všetky novinky a vylepšenia bude organizátor postupne predstavovať na novej webovej stránke a Facebooku Sereďmaratón.

TS ŠK Cyklo-Tour Sereď Foto: seredmaraton.sk

Populárne články