Štyri tituly Majstrov SR pre plavcov ŠKP Kúpele Piešťany

Na Zimných majstrovstvách Slovenska žiakov, ktoré sa konali 2. – 4.12. v Trnave, získali plavci ŠPK Kúpeľov Piešťany11 medailí.

[singlepic id=23031 w=320 h=240 float=right]Najúspešnejšia plavkyňa bola Sára Nieplová, ktorá získala tri tituly majsterky SR v kategórii 11 ročných žiačok v disciplínach 100 m, 200 m motýlik a 400 m polohový pretek. Okrem toho získala tri druhé miesta v disciplínach 100 m, 200 m prsia a 200 polohový pretek, jedno tretie miesto v disciplíne 100 m polohový pretek.

Jakub Horský v kategórii 11 ročných žiakov získal druhé miesto v disciplíne 80 0m voľný spôsob, Zorka Bogárová sa v disciplíne 200 m motýlik umiestnila na nepopulárnom štvrtom mieste. V kategórii 12 ročných žiakov si vyplával titul Majstra SR aj Daniel Kuropka v disciplíne 200 m prsia. K majstrovskému titulu napriek zdravotným problémom pridal ďalšie strieborné medailové umiestnenia v disciplínach 100 m prsia a 200 m motýlik.

Úspechy dosiahli i najmladší žiaci na neoficiálnych majstrovstvách Slovenska v Prešove, kde získala Patrícia Mosná tri bronzové medaily v disciplínach 50 m, 200 m znak a 400 m voľný spôsob.Gabriel Ilončiak získal bronz  v disciplíne 100 m prsia.

Text a foto: Darina Moravcová