Juniorkám Piešťanského plaveckého klubu sa darí

Generálka pred zimnými Majstrovstvami SR v plávaní priniesla veľmi pekné zlepšenie osobných výkonov  junioriek Piešťanského plaveckého klubu.

[singlepic id=21989 w=320 h=240 float=left]Členovia PPK sa 25. novembra zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch 38. STROCK – AUSTRIA, ktoré sa konali vo Wiener Neustadt. Za účasti 76 plaveckých klubov a vyše 400 pretekárov sa naše plavkyne prebojovali do finále „B“ v disciplínach 200 m znak (Katarína Hollá) a 100 m prsia (Atága Malíková).

Na ďalších medzinárodných pretekoch 48. ročník Vianočnej ceny mesta Zlín štartovali v dňoch 26. a 27. novembra. Priviezli si domov pekné osobné výkony a umiestnenia. Agáta Malíková obsadila dvakrát 4. miesto v disciplínach 200 m polohové preteky a 50 m prsia, piata bola na 50 m motýlik a dvakrát šiesta v disciplínach 200 m voľný spôsob a 100 m polohotové preteky. Katarína Hollá obsadila 4. miesto na 200 m voľný spôsob. Ďalej bola piata na 50 m znak a šiesta na 50 m voľný spôsob. V disciplíne 100 m voľný spôsob  prvýkrát zaplávala čas pod 1 minútu, konkrétne 0:59,95 s.

Autor: Eva Bilená