Connect with us

Šport

Streda v znamení extraligovového šlágru, Čajky privítajú posilnený Ružomberok

Published

on

Reklama

Piešťanské Čajky dnes čaká posledný zápas v nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke. V atraktívnom dueli si v Diplomat aréne zmerajú sily s MBK Ružomberok, ktorý sa pred play-off posilnil o dve americké hráčky. Čajky v poslednom vzájomnom meraní síl v Ružomberku tesne prehrali a majú o to väčšiu motiváciu dnes svoje súperky poraziť.

Posledný domáci duel Čajok pred play-off, ktoré začína 15. marca zaiste ponúkne kvalitný basketbal. Ružomberok je aktuálne tretím tímom v extralige a ak všetko pôjde v play-off podľa papierových predpokladov, narazia Čajky v semifinále práve na Liptáčky. Tie sa počas uplynulých dní posilnili o dve americké hráčky. Pod košom zvýšila kvalitu Janae Smith, na obvode zase Shafontaye Myers. Obe zámorské posily by mali byť Ružomberku k dispozícii už v dnešnom stretnutí. Čajky sa však sústredia hlavne na svoj výkon. „Ružomberok je určite kvalitný súper a bolo tomu tak v každom vzájomnom zápase. Dokonca sa pred blížiacim play-off posilnili o dve americké hračky, takže o to viac musíme byť pripravené. Avšak myslím, že dnes bude veľa vecí závisieť od nás, zodpovedne sme sa pripravili a to chceme ukázať na ihrisku. Hráme na domácej palubovke pred našimi divákmi a chceme sa dobre naladiť pred Final Four CEWL a samotným play-off extraligy,“ povedala Nikola Dudášová.

Reklama

Čajky čaká v nadstavbovej časti ešte sobotný zápas na palubovke Good Angels Košice. Potom sa už všetko bude sústrediť na Final Four CEWL, ktoré sa uskutoční počas víkendu 11. – 12. marca v českom Brne. V semifinále sa Piešťanky stretnú v sobotu o 15:00 hod s nemeckým Freiburgom. Nedeľné zápasy o umiestnenie sú plánované nasledovne – o 3. miesto 14:00, finále 16:30. Ďalšie informácie budeme prinášať na www.piestanskecajky.sk.

Vstupenky si môžete zakúpiť v čase od 10:00 – do 14:00 hod v reštaurácii Diplomat aréna, alebo od 16:30 v pokladni.

Reklama

-Piešťanské Čajky-

Populárne články