Adam Masár medzi najlepšími slovenskými juniormi v slopestyle

Počas posledného februárového víkendu sa v Jasnej konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v akrobatickom lyžovaní. Na týchto pretekoch sa zúčastnil v kategórii juniorov aj Piešťanec Adam Masár, ktorý sa v rozjazdách disciplíny slopestyle umiestnil na druhom mieste. I keď sa mu vo finále nepodaril jeden zo skokov obsadil vynikajúce tretie miesto. Náš talentovaný akrobatický lyžiar je momentálne na sústredení v Orlických horách a následne bude bojovať o juniorský titul Majster Slovenska a miestenku na aprílové Majstrovstvá sveta. Ak sa mu o dva týždne vo finále Slovenského pohára na Donovaloch podarí predviesť výnimočnú zostavu, môže získať nomináciu na svetový šampionát.

16999017_1876626432575607_9060078334688747665_n

Samuel Babej, Michael Oravec a Adam Masár

Disciplína akrobatického lyžovania slopestyle je charakteristická traťou dlhou približne 400 metrov, na ktorej sú zvyčajne dva veľké skoky s dĺžkou 10 až 20 metrov, kde musí pretekár predviesť rôzne akrobatické prvky. Medzi skokmi vyžadujúcimi si nemalú dávku odvahy a šikovnosti sú saltá i vruty s otočkami od 360 do 1080 stupňov. Okrem toho sú na trati tri prekážky – zábradlia, na nich musí pretekár tiež predviesť rôzne otočky a preskoky.
Slopestyle je olympijský šport a mal premiéru na ZOH v Soči. Na posledných Zimných olympijských hrách štartovali aj dve pretekárky zo Slovenska, úspešnejšia z nich bola Zuzana Stromková.