ŠK Kajak získal na Majstrovstvách Slovenska celkovo 7 medailí

V bratislavskom Avione sa 30. januára 2016 stretli na verejných Majstrovstvách Slovenska všetci tí, ktorí mali chuť zmerať si sily na pádlovacích trenažéroch. Išlo o podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčila aj účasť až piatich Majstrov Sveta v mužskej kategórii. Pretekalo sa však aj v mládežníckych kategóriách od 13 rokov na 200 a 1000 metrovej trati. Do finálových jázd postupovalo 8 pretekárov s najlepším časom z rozjázd. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal aj na tomto podujatí svoje zastúpenie a 7 pretekárov sa prišlo porovnať so svojimi rovesníkmi, pričom vybojovali celkovo 7 medailí.

DSC_7563

Lucka Valová získala v kategórii kadetky 2.miesto na 200 metrov a 3. miesto na 1000 metrov. Išlo o veľmi silnú kategóriu, ktorá svojimi časmi na 1000 metrovej trati prekonala aj časy junioriek. Lucka Prouzová v kategórii 14. ročných dievčat obsadila výbornou jazdou 2. miesto na 200 metrov a 4. miesto na 1000 metrov. Peter Kizek ako jeden z mála kanoistov medzi kajakárkami v kategórii 14. ročných chlapcov si priniesol bronzovú medailu na 200 metrovej trati a na 1000 metrovej trati skončil na neslávnom 4. mieste a len pár metrov ho delilo od medaile.

DSC_7552DSC_7584

Viktória Šilhanová v kategórii 13 ročné dievčatá získala krásne 3. miesto na 200 metrov a zemiakovú medailu na 1000 metrov. Matej Danáš, 13 ročný kajakár po vydarenej vodáckej sezóne potvrdil, že aj jeho zimná príprava je poctivá a zaslúžene získal 3. miesto na 1000 metrov a 5. miesto na 200 metrov – tu ho delili od 3. miesta len desatinky.

DSC_7533Emma Bednárová ako 12-ročná pretekárka medzi 13-ročnými obsadila pekné 7. miesto na 1000 metrov a 8. miesto na 200- metrovej trati. Aj Tatiana Trakalová si išla na podujatie nazbierať cenné skúsenosti do budúceho roka a ako 12-ročná medzi 13-ročnými obsadila 9. miesto na 200 aj 1000-metrovej trati. Medzi neregistrovaných sa prihlásil Dalibor Havrlent a na 200 metrovej trati získal 1. miesto. Mladých Moravancov teraz čaká dokončenie zimnej prípravy, niekoľko sústredení na bežkách a na vode a v apríli prvé preteky, na ktoré sa už teraz všetci určite tešia.

IMG_5470DSC_7527DSC_7604DSC_7526DSC_7504DSC_7537DSC_7576DSC_7518DSC_7492-Sylvia Valová-