Simančíková v juniorskom olympijskom tíme

Slovenská juniorská reprezentantka v krasokorčuľovaní a členka krasokorčuliarskeho klubu TJ AKO Piešťany, Monika Simančíková, dosiahla jeden z najvýraznejších úspechov vrámci slovenského krasokorčuľovania. Na juniorskej Grand Prix v rakúskom Grazi obsadila 5.miesto a to jej zabezpečilo postup na 15. miesto juniorského svetového rebríčka.

[singlepic id=4375 w=320 h=240 float=left]Grand Prix v Grazi, ktorá sa konala od 14. do 19. septembra, bola tretím podujatím tohtoročnej série juniorských GP a štartovalo na nej 32 pretekárok z 26. krajín. Z výhry sa radovala Ruska Adelina Sotnikova, druhá bola Fristina Gao z USA a tretia Zijun LI z Číny.

Výsledok na pretekoch v Grazi priniesol Monike Simančíkovej tiež zaradenie do juniorského olympijského tímu SR. Cieľom projektu Juniorský olympijský [singlepic id=4376 w=320 h=240 float=right]tím je vytvoriť pre nádejných športovcov vo vekovej skupine do 23 rokov také podmienky na športovú prípravu, ktoré zvýšia predpoklad, aby títo športovci splnili kvalifikačné kritéria pre účasť na OH 2016, ZOH 2014, resp. 2018 s perspektívou možnosti dosiahnuť na týchto podujatiach medailové umiestenia a umiestenia do 8. miesta. Vďaka zaradeniu do tohto tímu, by sa mali Monike Simančíkovej zlepšiť predovšetkým finančné podmienky na zabezpečenie jej prípravy.

Autor: ht Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič