Pretekári ŠPK Kúpele Piešťany vybojovali na slovenských majstrovstvách v diaľkovom plávaní 15 cenných kovov

V Bratislave sa na plavárni Pasienky sa dňa 4. 3. 2023 uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní pre rok 2023 v 50 m bazéne. Plavci ŠPK Kúpele Piešťany na nich potvrdili svoju dominanciu medzi slovenskými klubmi ziskom 15 pódiových umiestnení. Vyplávali si 6 zlatých , 6 strieborných a 3 bronzové medaile.

V pretekoch na 5 km si Rastislav Čačík vybojoval majstrovský titul medzi 14-15 ročnými chlapcami a kvalitným časom pokoril limit do reprezentácie SR juniorov, ako aj limit pre účasť na septembrových Majstrovstvách Európy juniorov v diaľkovom plávaní v talianskom Piombine. Striebornú pozíciu v tej istej kategórii vybojoval ďalší plavec Kúpeľov Marko Šprlák-Zmora.

V kategórii starších 16-17 ročných chlapcov Mário Stanček síce na medailovú pozíciu nedosiahol, ale svojím veľkým zlepšením na 5 km splnil limit pre zaradenie do reprezentačného výberu SR juniorov v diaľkovom plávaní.

Medzi 16-17 ročnými juniorkami na strieborný stupienok vystúpila Natália Ertlová a hoci chcela zaplávať ešte lepší čas, zlepšila si svoj najlepší výkon o viac ako 2,5 minúty.

Lucia Slámová v kategórii 13 ročných vybojovala na 3 km trati majstrovský titul, ktorý ešte okorenila slovenským rekordom v tejto dievčenskej disciplíne. Na bronzovom stupienku bola dekorovaná aj jej klubová spolubojovníčka Kristína Királová.

V disciplíne 3 km 12 ročných dievčat sme na stupni víťazov mali zastúpenie v podobe striebornej Milice Martinkovičovej a bronzovej Michaely Csenkyovej.

Sebastián Hornák po veľkom zlepšení ovládol kategóriu 13 ročných chlapcov na 3 km a vybojoval majstrovský titul.

Nina Pecháčová vyhrala medzi 11 ročnými dievčatami na 1km trati. Spoločnosť pri dekorovaní víťazov jej robila zo strieborného stupienku Nelly Gáliková.

V kategórii 10ročných dievčat na 1 km sa zo strieborného úspechu tešila Alexandra Tapušíková a z bronzovej medaile Karolína Lajchová.

Gratulujeme všetkým reprezentantom ŠPK Kúpele Piešťany a prajeme skorú regeneráciu po náročných tratiach.

V kategórii Masters tituly majstrov Slovenska na 3 km trati vybojovali Pavel Škodný, Anna Kičinová a striebornú radosť si užívala Kičin Michaela.

Nebude to dlho trvať a koncom mája skáčeme v prírode do jazier.