Pretekári ŠK Kajak priniesli z MS na 5000 m sedem medailí

Počas uplynulého víkendu 9. a 10. mája sa oficiálne začala vodácka sezóna pre mladých rýchlostných kanoistov od 13 rokov. Stretli sa na Majstrovstvách Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne. Pretekalo sa na 5000 m trati v K1, C1, K2 a C2. ŠK KAJAK Moravany nad Váhom si priniesol dva majstrovské tituly a spolu 7 medailí.

DSC_0843

Lucia Valová v preteku C1

bio dia web baner 300x300 apr15
Oba tituly získala po tvrdom boji Lucia Valová v K1 aj v C1 a v K2 prišla s Marcelou Ďurišovou na treťom mieste. Lukáš Valo si vypádloval dve strieborné medaily v C1 a spolu s Davidom Galom aj v C2.

K medailistkám sa pridali aj Martina Havrilová so striebornou medailou v C1 a Silvia Moravčíková s bronzovou medailou v tej istej kategórii. Len pár sekúnd delilo Miu Alice Hjartaker od tretieho miesta v K1 a tesne za ňou dopádlovala aj Lucia Prouzová. V K2 získali obe dievčatá v spoločnej posádke 5. miesto. Na druhom mieste skončili  v C2 Martina Havrilová so Silviou Moravčíkovou v kategórii junioriek. Zimná príprava pod vedením trénera Juraja Homolu tak priniesla svoje prvé ovocie a je výborným začiatkom letnej sezóny.

DSC_0731 DSC_0735 DSC_0751 DSC_0781 DSC_0833 DSC_0836 DSC_0841 DSC_0856 DSC_0896 DSC_0902 DSC_0933 DSC_0961 DSC_0974 DSC_0977 DSC_0981 DSC_0989 DSC_0996

Text a foto: S. Valová