Hádzaná: Piešťanci v poslednom kole remizovali a získali prvoligový bronz

V poslednom jarnom kole cestovali hádzanári MHK Piešťany k priamemu konkurentovi v boji o tretie miesto v 1. lige do Malaciek. Duel skončil nerozhodne 22:22, čo pri rovnosti bodov avšak lepšom vzájomnom zápase z jesene, pre Piešťancov znamená tretie miesto v záverečnej prvoligovej tabuľke. Naposledy takýto výsledok dosiahli hádzanári od Sĺňavy v sezóne 1999/2000.

IMG_2218
V príjemnom počasí na asfaltovom ihrisku v Malackách začali Piešťany lepšie. Postupne viedli 1:0 a 2:1, domáci potom vyrovnali na 2:2. Od tohto stavu predvádzali výborné zákroky obaja brankári. V 12. min za stavu 2:4 pre Piešťany musel no nešťastnom nastrelení do hlavy striedať dobre chytajúci Kapša. Malacky trestali Piešťancov gólmi z rýchlych protiútokov a postupne otočili na 7:4 v závere polčasu začali padať góly na oboch stranách. Piešťany znížili na 10:8. Šantavý chytil v posledných sekundách 7 m hod, ale z následnej dorážky boli domáci úspešní na upravili na 11:8.

bio dia web baner 300x300 apr15

V druhom polčase obe družstvá dobre bránili a góly strieľali najme z rýchlych protiútokov. V 37. min znížil Varačka na 14:12, avšak  potom domáci využili tri chyby v rozohrávke a odskočili na 17:12. Po oddychovom čase začali Piešťany znižovať náskok domácich na 19:16 a 20:17. V 52. min upravili Malacky na 22:18.  Piešťany dobre bránili a vyrážali do protiútokov a v 57. min vyrovnali Vladom na 22:22, potom sa už gólovo nepresadilo ani jedno družstvo.

„Na zápas sme nastupovali cieľom bodovať a zavŕšiť  úspešnú jarnú časť  tretím miestom v prvoligovej tabuľke. V zápase nám síce chýbali zranení Ďurina, F. Matejovič, rovnako ako Hlohovčania Majbík a Kožík, o to viac sme chceli zabojovať o dobrý výsledok. Začali sme dobre, škoda, že sme nedokázali využiť úvodnú desať minútovku na výraznejšie odskočenie od súpera. Pri dobre chytajúcom Kapšovi sme mali premeniť ešte tri čisté šance a mohlo byť 2:7. V závere druhého polčasu sa nám podarilo zlepšiť obranu a vďaka rýchlym protiútokom vyrovnať. O góly z nich sa starala najmä trojica Varačka (6 gólov), Vlado (4) a Strižinec (2),“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Malacky – MHK Piešťany 22-22 / 11-8/
Zostava PN : Šantavý , Kapša, Matejovič I, Varačka 6, Majerník 5, Nedorost, Vlado 5, Kotula 1, Stano 2, Strižinec 3,Palec