Plavci ŠPK Kúpele vyplávali vo finále pohára „diaľkoplavcov“ najviac medailí

V Štúrove sa v sobotu 9. septembra zišlo na Super Finále – 8. kole Slovenského pohára v diaľkovom plávaní, za pekného sobotného počasia, 63 plavcov z devätnástich klubov Slovenska. Súťažili na tratiach 1 km mladší žiaci, 3 km starší žiaci a 5 km juniori a seniori v 50 metrovom bazéne kúpaliska Vadaš.

Ako naznačuje názov, išlo o záverečné podujatie tohtoročného seriálu, ktorý začal 4.3.2023 na krytom 50 m bazéne v Bratislave na Pasienkoch a pokračoval počas leta na jazerách a riekach Slovenska. V Štúrove mali plavci vytrvalci rôzne ciele a predsavzatia. Od individuálnej kontroly výkonnosti a chuti pretekať až po prípravu na vrcholné podujatia, alebo zaplávanie limitov do reprezentačného družstva . Plavci ŠPK Kúpele v počte 20 pretekárov uspeli a opäť potvrdili, že patria svojou výkonnosťou do špičky slovenského diaľkového plávania. V medailovom vyhodnotení klubov si vyplávali najviac úspechov medzi zúčastnenými klubmi.

Najúspešnejšou pretekárkou Kúpeľov bola 13 ročná Lucia Slámová, keď vyhrala kategóriu starších žiačok v celkovo druhom čase medzi ženami a zaplávala limit do reprezentačného družstva junioriek od roku 2024, ako aj limit pre účasť na budúcoročných Majstrovstvách Európy juniorov. Na druhom mieste skončila jej oddielová kamarátka Kristína Királová. Natália Ertlová skončila v kategórii mladších junioriek na striebornej pozícii. Michaela Mosná si medzi najmladšími juniorkami vybojovala tretie miesto. Sebastián Hornák bol najrýchlejší medzi 13 ročnými žiakmi na 3 km a aj odmenený zlatou medailou. Milica Martinkovičová skončila v kategórii 12 ročných dievčat na bronzovom stupienku. Schott Anna Mária bola ocenená po odplávaní 3 km medzi 10ročnými dievčatami tiež na bronzovej pozícii.

Medzi 11 ročnými žiačkami vystúpili na najvyšší stupienok za 1 km len naše pretekárky v poradí Nina Frištáková zlato, Nina Pecháčová striebro a Nelly Gáliková bronz. Alexandra Tapušíková bola zlatá a Karolína Lajchová bronzová v kategórii 10 ročných.

Slovenský pohár v diaľkovom plávaní 2023 úspešne skončil. Plavcom ŠPK Kúpele priniesol množstvo úspechov v slovenských podmienkach, ako aj poznanie , že Kúpeliari sa náročných podmienok v otvorených vodách neboja a ani neočakávaných prekážok sa len tak nezľaknú. Bojový pokrik “Piešťany “ sme si užívali pred štartom počas celej uplynulej sezóny.