Basketbal: Čajky úspešné v premiére Alpsko-jadranského pohára

Piešťanské Čajky zvládli vstup do domáceho turnaja Alpsko-jadranského pohára. Chorvátsku KK Trešnjevku zdolali jednoznačne 97:55. V nedeľu o 16.00 h si v rámci A-skupiny ešte zmerajú sily s rakúskym St. Pöltenom.

Začiatok domáceho zápasu Piešťanských Čajok bol jasne v ich réžii, na tabuli svietil stav 13:0 v 4. minúte a až vtedy dovolili Trešnejvke skórovať. Veľmi rýchlo sa chytila dvojica Mandičová a Jamesová, s ľahkosťou v útoku dopomohli k vysokému vedeniu už po prvej štvrtine 28:11. Herná kvalita na strane majstra Slovenska bola evidentné, postupne sa mohli výraznejšie zapojiť aj hráčky z lavičky a aj naďalej sa navyšoval náskok. Občasne Trešnjevka sa prihlásila k slovu, ale inak si išli Piešťany za úspešným vstupom v Alpsko-jadranskom pohári. Prvý polčas vyhrali 52:25.

Do tretej štvrtiny vstúpili Čajky 5 bodmi v rade a vedenie dostali cez 30-bodovú hranicu. Tempo mierne opadlo, čo umožnilo Trešnjevke skórovať a znížiť rozdiel. Domáci tím to ale mal jednoznačne vo svojich rukách, dokazovalo to aj skóre po 30 minútach – 78:37. Bojovnosť a intenzita sa opäť zvýšila, hráčky z rotácie mohli už na začiatku sezóny zbierať cenné medzinárodné skúsenosti. Stobodovú hranicu sa nepodarilo prekonať, ale Piešťany odštartovali túto súťaž jednoznačným víťazstvom.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

Piešťanské Čajky – KK Trešnjevka 2009 97:55 (28:11, 24:14, 26:12, 19:18)

Čajky: Jamesová a Mandičová po 18, Stašová 10, Herminjardová 9, Jurčenková 4 (Mitrasinovičová 18, Kraislová 12, Moravčíková 3, Chovaníková a Taušová po 2, Vandlíková 1, Uhlíková 0)

Trešnjevka: Čuričová 9, Biličová 8, Rodeková 5, Pavičičová 1, Maričevičová 0 (Kokoličová 17, Arnautovičová 5, Valčičová a Zlatopeková po 4, Čuklinová 2, Brtanová a Jakšičová 0)

TH: 21/17 – 14/9, Fauly: 14 – 20, Trojky: 10 – 6, Rozhodovali: Margala, Donovalová, Kubík, 200 divákov

Program úvodného turnaja A-skupiny Alpsko-jadranského pohára (Diplomat aréna, Piešťany):