Connect with us

Šport

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany priniesli z majstrovstiev Slovenska 28 medailí

Published

on

Reklama
Reklama

Vrchol domácej zimnej plaveckej sezóny sa uskutočnil od piatku 10. do nedele 12. decembra v šamorínskom športovom centre x-bionic® sphere. Majstrovstvá Slovenska seniorov a juniorov v plávaní sa konali v ťažkom období, kedy v spoločnosti plavcov i neplavcov rezonujú opatrenia na potlačenie pandémie nákazou Covid19.
Plavcom zobrala situácia to najdôležitejšie a to sú bazény na prípravu. V tejto bezútešnej situácii sa v Šamoríne stretlo 277 plavcov zo 41 klubov Slovenska, aby si porovnali výkonnosť, niektorí po tréningu napr. v zahraničí, niektorí s menšími a ďalší s veľkými tréningovými restami. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa podarilo obstáť veľmi dobre, keď vybojovali 28 medailí, z toho 8 zlatých s titulom majster Slovenska.
Najúspešnejšou zberateľkou medailových úspechov bola 16 ročná Olívia Ana Šprláková –Zmorová, ktorú dekorovali na stupni víťazov celkom 11 krát a vybojovala si 5 majstrovských titulov starších junioriek a jeden na 400 v.sp. v kategórii Open. Medzi ženami multi medailistkami bola na tretej priečke v počte medailí.

Medzi chlapcami si vybojoval dva tituly majstra starších juniorov Filip Lányi. Ostatných šesť strieborných a dva bronzové kovy mu boli len slabou náplasťou na sľubne rozbehnutú jesenno-zimnú časť sezóny prerušenú mesačným výpadkom v príprave. Možno nabudúce.
Lukáš Kunic potvrdil svoju príslušnosť k slovenskej vytrvaleckej špičke ziskom dvoch strieborných a dvoch bronzových umiestnení na stredných a dlhých tratiach. Behom posledného roka sa na medailových stupňoch veľmi pekne udomácnil.
Veronika Luciaková podala bojovné výkony a dva razy sa postavila na bronzový stupienok za 200 motýlik a 800 v.sp..
Medailový záťah plavcov Kúpeľov obohatila aj mladšia juniorka Katarína Lopatková svojím strieborným umiestnením na 1500 v.sp..
Všetkým naším medailistom gratulujeme a aj ostatným prajeme v roku 2022 čo najviac pekných tréningových dní v BAZÉNOCH.
Radoslav Suchánek

Populárne články