Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky v EWBL vyhrali nad Samarou. Predtým v dráme podľahli Minsku

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské Čajky zaznamenali v tohtoročnej edícii Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL) druhé víťazstvo, na domácom turnaji zdolali ruskú BC Samara 74:70. Domáci turnaj tak zakončili s bilanciou jednej výhry a jednej prehry, keď deň predtým prehrali s Horizontom Minsk 64:66 po dvojnásobnom predĺžení.
Piešťanské Čajky boli v prvom zápase na domácej palubovke v A-skupine Európskej ženskej basketbalovej ligy blízko cenného skalpu. V utorok 7. decembra prehrali s účastníkom tohtoročného Eurocupu, minuloročným víťazom EWBL a úradujúcim majstrom Bieloruska, Horizontom Minsk 64:66 po dvojnásobnom predĺžení.
V druhom zápase Piešťany nezačali práve najlepšie, v obrane nevedeli zastaviť Samaru a rýchlo prehrávali 7:16. Z nepriaznivého vývoja sa však otriasli a krok po kroku začali sťahovať a tiež zrovnávať krok s ruským tímom. Prvú štvrtinu prehrali len tesne – 17:19. V druhej časti to už bola oveľa vyrovnanejšia partia, na strane Čajok sa bodovo darilo legionárkam, ale u hosťujúceho tímu nevedeli zastaviť Kurilčukovú. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča zabrali, v koncovke dokázali dokonca vyrovnať, ale napokon išli na polčasovú prestávku s tesným mankom – 35:37.
Čajky sa poučili zo začiatku zápasu, do tretej 10-minútovky už vstúpili koncentrovane a Samare nedovolili odskočiť na výraznejší rozdiel. Podobne ako proti Horizontu, aj v tejto fáze zafungovala defenzíva Piešťan a rezultovalo to do obratu, ktorý pokračoval v získavaní čoraz väčšieho vedenia. Samara však stále hrozila, ale Čajky išli do záverečnej časti s vedením o 4 body – 58:54. V štvrtej štvrtine z toho bola očakávaná dráma, v hre bolo totiž dôležité dva body. Ruský zástupca vyrovnal na 61:61 a zápas sa v podstate začínal od začiatku. Bojovalo sa o každý bod, o čosi lepšie boli na tom ale Piešťany. V koncovke sa podarilo zverenkyniam Petra Jankoviča vytvoriť rozhodujúci náskok, vo veľkej miere sa postarali o to slovenské hráčky a Boothová. Samara ešte v závere podľa očakávania pritlačila, ale Čajky si už nenechali zobrať dôležitú výhru.
„Treba pogratulovať dievčatám k víťazstvu, ktoré si dnes naozaj vydreli. Dokázali sme zahrať výborne v obrane, z čoho pramenil základ nášho úspechu. Tiež sme oproti včerajšku zlepšili aj streleckú efektivitu. Je to dôležitá výhra proti silnému súperovi, ktorá nám zachovala šance na postup do play-off,“ vyjadril sa po zápase tréner Peter Jankovič.

Európska ženská basketbalová liga – A-skupina:

BC Samara – Piešťanské Čajky 70:74 (19:17, 18:18, 17:23, 16:16)
Najviac bodov – Samara: Baptistová 19, Komarovová, Kurilčuková a O’Neillová po 13
Čajky: Rusiňáková 17, Tadičová 11, Martišková 10, Boothová 9, Hašková 5 (Pirtinnenová 11, Želnytéová 7, Kozáková 4)
TH: 18/11 – 27/22, Fauly: 24 – 21, Trojky: 7 – 10, Rozhodovali: Margala, Maculevič, Hudec
TS Piešťanské Čajky

Populárne články