Connect with us

Bleskovky

Sneh komplikuje dopravu. Na Banke cestu blokuje kamión, Havran je už prejazdný

Published

on

Reklama

Predpovede meteorológov sa naplnili a od obeda výdatne sneží. Problémy s dopravou sú hlásené z viacerých miest západného Slovenska. Aktuálne si treba dávať pozor aj na cestách v piešťanskom regióne. Cestu v obci Banka blokuje kamión a k nehode došlo v blízkosti bývalého kúpaliska.
Aktuálne je v obci Banka na Topoľčianskej ceste pri odbočke k obecnému úradu odstavený kamión, blokuje jeden jazdný pruh. Premávku striedavo riadi polícia. Okolo 16-tej došlo k nehode neďaleko bývalého kúpaliska.
Členovia FB skupiny Dopravný servis – Piešťany a okolie hlásia auto v priekope medzi Krajným (U Januškov) a Vrbovým. Kúsok odtiaľ sa do problémov dostal aj vodič kamióna.

Nehoda medzi Krajným a Vrbovým. Foto FB Lipo Lipovic

Problémy na Havrane

Hasiči mali plné ruky práce na horskom priechode Havran, kde sa pod návalom snehu začali lámať niektoré stromy. Premávka stála a na Topoľčianskej ceste sa tvorili rozsiahle kolóny. Zhruba o 17:20 h informovala obec, že Havran je znovu prejazdný.


Polícia odporúča zbytočne neriskovať a v aktuálnom počasí nejazdiť pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak naozaj musíte cestovať má pre vás zopár rád ako jazdiť na sneh:
1️⃣. ZÁKLAD SÚ ZIMNÉ PNEUMATIKY – Áno, toto je nevyhnutnosť. Veríme, že každý má už prezuté a nečakal na sneh.
2️⃣. CIT S PEDÁLOM A VOLANTOM – Pri ovládaní auta je potrebné sa vyvarovať trhavého a prudkého pohybu. To by mohlo viesť k šmyku a následnej nehode. Pri jazde brzdite dlhšie a plynulo, rovnako to platí aj pri rozjazde.
3️⃣. BEZPEČNÝ ODSTUP – Na snehu je brzdná dráha oveľa dlhšia a ako sme vyššie spomenuli, hrozí aj nebezpečenstvo šmyku pri náhlom zabrzdení.
4️⃣. JAZDITE POMALŠIE
5️⃣. ODSTRÁŇTE Z AUTA NÁMRAZU A SNEH – Nevyhnutnosťou je to, aby vodič dobre videl na cestu. „TANKOVÝ PRIEZOR“ NA ČELNOM SKLE NESTAČÍ! Odstránením námrazy z auta zase zabránite padajúcim kusom ľadu, ktoré môžu poškodiť ostatné autá.
-red-

Reklama

Populárne články