Plávanie: Matúš Janík prekonal päť slovenských rekordov

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany na najväčšom medzinárodnom plaveckom preteku na Slovensku získali osem medailí.

plavci horsky nieplova janikSprava: Jakub Horský, Sára Nieplová, Matúš Janík

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil v Bratislave ORCA CUP 2014, ktorého sa zúčastnilo 777 plavcov z 80 klubov zo Slovenska a zahraničia. Aj preto je toto podujatie už tradične najlepšie obsadeným na Slovensku. Prekonaných tam bolo 13 slovenských rekordov, z toho päť pokoril piešťanský plavec Matúš Janík.

Rekordy prekonal v disciplínach 400 m polohový pretek časom 5:01,30, 200m polohový pretek dvakrát v rozplavbe časom 2:20,83 a vo finále časom 2:20,33. Dvakrát vylepšil rekord v rozplavbe a vo finále v disciplíne 100 m prsia konečným časom 1:12,59.

Na pretekoch plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali osem medailí. Aj tu si najlepšie počíňal trinásťročný Matúš Janík, ktorý v žiackej kategórii získal dvakrát zlato v disciplíne 200 a 400 m polohový pretek. Striebro vyplával v disciplíne 100 m prsia.

Talentovaná štrnásťročná plavkyňa Sára Niepelová získala tri druhé miesta v disciplínach 200 m a 400 m polohový pretek i v disciplíne 100 m prsia. Tretie miesto získala v disciplíne 200 m polohový pretek.

Na druhom mieste sa umiestnil aj Jakub Horský v disciplíne 200 m znak.