Connect with us

Aktuality

Piešťanci spomínali na Branislava Bukovského

Published

on

Reklama

Vo štvrtok 1.mája sa uskutočnila v kostole sv. Štefana spomienka na zosnulého kňaza Branislava Bukovského, ktorý bol kaplánom v Piešťanoch v roku 1996. Poďakovať sa za možnosť spoznať Braňa Bukovského i príležitosť si ho pripomenúť, využili desiatky ľudí. Aj napriek tomu, že Braňo Bukovský pôsobil ako kaplán vo farnosti sv. Štefana pred 19 rokmi, miestni farníci si ho živo uchovávajú v srdciach.

[singlepic id=52809 w=560 h=375 float=center]
Ľudský prístup, pochopenie, osobitý humor a vysoké osobné nasadenie pri práci s mládežou i rodinami Braňa nedokázali ponechať veriacich v Piešťanoch nečinných. Túžba po osobnejšej rozlúčke ich spojila do takej miery, že iniciovali spomienkovú svätú omšu a zorganizovali taktiež ďalší program na Gymnáziu sv. Michala Archanjela. Omšu celebroval vdp. Peter Cibira, ktorý spolu s ním začínal svoje duchovné pôsobenie v Piešťanoch. Z príhovoru vdp. Cibiru i zástupcu  speváckeho zboru „mládežníkov“, ktorým sa počas svojho kňazského pôsobenia venoval, bolo cítiť, že Braňo mal v ich živote významné miesto. Synovia Braňových mládežníkov miništrovali, matky pripravili obetné dary, dcéry ich niesli. Rodičia a starí rodičia si prišli uctiť pamiatku Braňa a prispeli k slávnosti napečením občerstvenia. Počas celej akcie zaznievali láskyplné, pochvalné a uznanlivé slová na jeho adresu. Záver svätej omše sa niesol v duchu poďakovaní Braňovi za jeho záslužnú činnosť i krásny spev spirituálu „ja se těším do nebe“.

Reklama

[singlepic id=52832 w=560 h= float=center]Po svätej omši bolo pripravené malé občerstvenie, premietanie krátkeho dokumentu o živote B. Bukovského i výstava fotografií. Na svoje si prišli i malé deti, pre ktoré pomohli pripraviť zábavný program študentky Gymnázia sv. Michala Archanjela.
Braňo Bukovský bol bezpochyby výnimočný človek i kňaz. Spájal ľudí i farnosti. Aj na spomienkovej omši sa stretli veriaci z rôznych farností (Piešťan i Bratislavy). Na spoločné chvíle strávené s ním mnohí spomínajú s láskou.


Autor: mv Foto: ht

Reklama

Populárne články