Piešťanskí vodáci si z Interu priniesli pohár

V rámci slovenského poháru pre sezónu 2017 sa 10. júna konali prvé preteky na Štrkoveckom jazere v Bratislave – Ružinove pod názvom Pohár Interu. Mladí kajakári a kanoisti z klubu Kajak – kanoe Piešťany so ziskom 64 bodov obsadili celkovo krásne tretie miesto spomedzi 20 slovenských klubov. A tak sa zaradili hneď za vodácke veľmoci z Komárna a Novák.

O tento úspech sa pričinili hlavne 14 – roční chlapci v K1 na 2000 metrov, ktorí sa postavili na stupne víťazov a obsadili: Daniel Rybanský – 1.miesto, Samuel Podhradský – 2.miesto, Matej Današ – 3.miesto a v C1 Michal Szobolovszký – 2.miesto. Ďalšie zlato si vypádlovali: Romana Švecová v K1, Tamara Balážová v C1. Menej populárnu zemiakovú medailu si domov prinesol Martin Chalás a Martin Bábik. V starších karegóriách – od kadetov sa pretekalo na 200 metrovej trati, kde zlato získal Michal Jurčo v K2 mix spolu s Romanou Prokešovou, bronz Silvia Moravčíková v C1.

V dňoch 2. – 4. júna 2017 sa Slovenský mládežnícky tím (SMT) zúčastnil na pretekoch Českého pohára v Račiciach (pod názvom II. Nominační závod), ktorého súčasťou boli i mladí piešťanskí vodáci vo veku 11 – 14 rokov a podali excelentné výkony. Pretekalo sa na 1000, 500 a 200 metrových tratiach, kde v jednotlivých kategóriach bolo viac ako 70 pretekárov.