Piešťanskí plavci získali cenné kovy v Nových Zámkoch

Mladší plavci z Piešťanského plaveckého klubu sa predstavili na 19. ročníku podujatia o Pohár Delfína v Nových Zámkoch.

[singlepic id=48634 w= h= float=left]Zuzana Oravcová si dvakrát vyplávala zlato na 50 a 100 metrov motýlik. Okrem toho získala až 4 strieborné priečky na 50 voľný spôsob, 100 znak, 100 prsia a 200 polohový pretek. Damián Križan bol dvakrát druhý na 50 voľný spôsob a 100 prsia a tretí na 200 polohový pretek. Tereza Zubáková obsadila tretie miesto v disciplíne 100 motýlik.

V tohtoročnej súťaži Slovenskej plaveckej federácie Slovenský pohár žiakov 2013 sa dvom našim žiakom podarilo umiestniť v prvej desiatke aj napriek neúčastni na jednom z bodovaných podujatí – na Veľkej cene Popradu. V kategórii 11 a 12 ročných žiačok sa Zuzana Oravcová s bodovým ziskom 1172 bodov umiestnila na peknej siedmej priečke. Damián Križan si v kategórii žiakov vyplával 755 bodov a obsadil tak 8. miesto.

Text a foto: Eva Bilená