Päť zápasov, päť víťazstiev

Basketbalistky z BKM Piešťany majú po piatich kolách základnej časti prvej ligy žien, čo je druhá najvyššia slovenská súťaž, vynikajúcu bilanciu päť víťazstiev. Tento víkend si poradili so súperkami zo Zvolena a taktiež z Levíc.

[singlepic id=9368 w=320 h=240 float=left]V sobotu 29. januára privítali piešťanské basketbalistky na domácej palubovke hráčky BK ZŠ Zvolen. Zápas začal v pohodlnom tempe a až do stavu 12:11 sa družstvá striedali vo vedení. Potom, ale Zvolenčanky šokujúco presnou streľbou odskočili domácim až na rozdiel 20 bodov. V 16. minúte už na ukazovateli svietil v neprospech BKM stav 21:41. Piešťanské hráčky však zápas nevzdali, zlepšili sa v obrane a do konca tretej štvrtiny znížili na 52:53. V záverečnej štvrtine sa snažili obe družstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa napokon podarilo domácim hráčkam. Strelecky sa presadila najmä Erika Horváthová, ktorá dala 26 bodov. Piešťany vyhrali 74:67.

[singlepic id=9366 w=320 h=240 float=right]V nedeľu 30. januára dorazili do Piešťan basketbalistky zo ŽBK Levice. Hráčky domáceho BKM vstúpili do zápasu veľmi koncentrovane a už v prvej štvrtine si vypracovali rozhodujúci 14 bodový náskok. Levičanky sa v ďalšom priebehu hry dvakrát priblížili na rozdiel 3 bodov, ale domáce vždy kontrovali a viac súperkám nedovolili. V závere stretnutia Piešťanky prikrášlili výsledok po sérii trestných hodov na konečných 81:70 a ostávajú v súťaži po 5 zápasoch bez prehry.

Najbližší zápas: 13.2.2011 BK Filozof Bratislava – BKM Piešťany.