Nohejbal: Piešťanci doma dva krát úspešní

Nohejbalisti NK Kúpele odohrali v septembri dve kolá v domácom prostredí. V sobotu 3. septembra sa stretli na kurte Gymnázia Pierra de Coubertina s NK Revúca a o týždeň privítali NK 99 Trebišov.

[singlepic id=19608 w=320 h=240 float=left]Nohejbalisti z Revúcej prišili na zápas do Piešťan bez opory Kozlíka. Za slnečného počasia sa Piešťancom darilo a hladko vyhrali obidva zápasy 4:1 a 4:0.

I. zápas: I. trojka na dva dopady 2:0, I. dvojka na jeden dopad 2:0, II. dvojka 1:2, v singli rozhodol o víťazstve v treťom sete Tibenský nad Kilíkom 2:1, trojka na jeden dopad 2:0.

II. zápas: bol jednoznačnou záležitosťou pre Piešťany, trojky, dvojky a singel vyhrali zhodne 2:0.

Zostavy: Revúca – Kilík, Szalagyi, Hudák, Nemeth, Piešťany – P. Tibenský, D. Krajčík, Ľ. Masarovič, K. Kantek, Lukáš a Peter Brunovský.

V poslednom ligovom kole v sobotu 10. septembra NK Kúpele Piešťany hostili opäť za slnečného počasia na gymnáziu NK 99 Trebišov. Tento krát bol prvý zápas veľmi vyrovnaný, aj vďaka chybám, ktoré častejšie robilo domáce družstvo. Po úvodnej výhre v trojke Piešťanci nedotiahli prvú dvojku do víťazného konca a v treťom rozhodujúcom sete podľahli 14:15 (podľa nových pravidiel). Nasledujúcu dvojku tiež prehrali. Dôležitým momentom bol singel, kde Tibenský po útočnej hre vyhral nad dobre hrajúcim Dankom a vyrovnal stav na 2:2. Potom Piešťany zabojovali, pripísali si ďalšie dve výhry a vyhrali konečným skoré 4:2. V druhom zápase sa domácim darilo viac, súper nebol už taký húževnatý a zaslúžene vyhrali 4:1.

I. zápas: trojka na dva dopady 2:0, I. dvojka 1:2, II. dvojka (obidve na jeden dopad) 1:2, singel Tibenský – Danko 2:1, trojka a dvojka na jeden dopad zhodne po 2:0.

II. zápas: trojka 2:0, I. dvojka 2:0, II. dvojka 0:2, singel 2:0 a trojka na jeden dopad 2:1.

Zostavy: Trebišov – L. Danko, L. Benedek, R. Kostrub, L. Bezek, M. Kubica, M. Sadílek, Piešťany – P. Tibenský, D. Krajčík, Ľ. Masarovič, L. a P. Brunovský.