Neptún klub ukončil sezónu ziskom dvoch titulov na pretekoch v Znojme

Neptún klub Piešťany sa v sobotu 30. septembra zúčastnil na Festivale dračích lodí Znojmo 2017. Na rieke Dije sa súťažilo v troch disciplínach, medzi ktorými bol Dračí biatlon na 220 metrov, neoficiálne Majstrovstvá sveta amatérskych posádok na 160 metrov a Gladiátorský šprint na 50 metrov. Preteky priniesli množstvo zábavy a netradičné súboje plné napätia. V Dračom biatlone súťažilo všetkých 31 posádok a Neptúni z piešťanského klubu obsadili celkové 1. miesto. Zvíťaziť sa im podarilo aj v pretekoch na 160 metrov, kde vyhrali všetky rozjazdy.

Dračí biatlon:
1. Neptún klub Piešťany 1:36,63 (0)
2. Nautilus + noane 1:37,62 (0)
3. Draci z Chvalovic 1:41,05 (0)
12. Dračia légia Trenčín 1:46,71 (0)
29. Nostradamus Trenčín 3:25,97 (2)
Za netrafený terčík bola penalizácia 20 sekúnd.

V Neoficiálnych Majstrovstvách sveta amatérskych posádok – šprint na 160 metrov v kategórii MIX súťažilo 21 posádok. Každá posádka absolvovala 3 rozjazdy s inými súpermi a v rôznych dráhach. Za každú jazdu sa získavali body (víťaz 3body, 2. miesto 2 body, 3. miesto 1 bod). Deväť posádok postúpilo do troch semifinálových jázd, víťaz semifinále postúpil do A finále. Neptún klub vyhral všetky rozjazdy, semifinálovú i finálovú jazdu a stal sa víťazom v kategórii MIX.

Finálová jazda A – šprint na 160 metrov

1. Neptún klub Piešťany 0:40,34
2. Nautilus + noane 0:43,38
3. Tatarstán 0:43,96

V gladiátorských šprintoch na 50 metrov trati bojovali proti sebe vždy dve posádky klasickým KO systémom. V cieli musel vybraný pretekár udrieť kópiou do zaveseného zvona. Neptún klub po chybe kormidelníka, ktorý nás odklonil od zvona v súboji s Tatarstánom sme vypadli a neobhájili sme minuloročné víťazstvo.