Úvod Aktuality V Borovciach dnes začína spomienka na zavraždeného kňaza Štefana Poláka

V Borovciach dnes začína spomienka na zavraždeného kňaza Štefana Poláka

REKLAMA

Od násilnej smrti kňaza Štefana Poláka uplynulo už 30. rokov. Pri tejto príležitosti pripravili v Borovciach program venovaný jeho pamiatke pozostávajúci z duchovných a kultúrnych aktivít 묵향 31 txt 다운로드.

Štefana Poláka našli na farníci priviazaného o radiátor s ústami prelepenými lepiacou páskou a v kaluži krvi 8 Terraria Mobile. októbra 1987. Na tele mal viditeľné stopy po bit a bodné rany. Po vyšetrovaní políciou Štátnou bezpečnosťou bol obvinený aj odsúdený „bezdomovec“ Ladislav Macháč Sunflower of Detective Conan Flame. Začiatkom roka 1989 dostal za čin 13 rokov, avšak na jeseň toho istého roka bol oslobodený. Skutočný vrah tak naďalej zostáva neznámy.

Spomienkový program začína v piatok 6 nvda. októbra o 18:00 h v Kostole sv. Vavrinca svätou omšou. Po nej o 19:00 h bude nasledovať prednáška Patrika Dubovského o tom čo odhalili o Štefanovi Polákovi archívy  Ústavu pamäti národa spring framework file. Následne o 20:00 h v pastoračnom centre na fare otvoria výstavu diel výtvarníčky Beáty Krasňanskej Vykúpenie. Vystavenú budú tiež osobné veci Š Kung Fu Yo download. Poláka.

REKLAMA
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Nasledujúci deň v  sobotu si veriaci pripomenú bývalého správcu farnosti modlitbovou vigíliou pozostávajúcou z animovanej adorácie a modlitby sv 검은사막m 유니크 매크로 다운로드. ruženca.

V nedeľu bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v Kostole sv. Vavrinca trnavský arcibiskup Ján Orosch. Po jej skončení sa pred kostolom uskutoční požehnanie pamätníka, ktorý je venovaný Štefanovi Polákovi a pamätnej poštovej pečiatky Go piano.

V obci pri príležitosti na niekdajšieho kňaza bude otvorená Pamätná zóna Štefana Poláka, kde bude nainštalovaná výstava o Sviečkovej manifestácii 이혼 양식 다운로드. Uskutoční sa tieý prezentácia kniha o živote Š. Poláka s názvom V rukách Hrnčiara.

-red-

REKLAMA