Kraj včera ocenil našich športovcov

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil v pondelok 14. decembra počas slávnostného galavečera najlepších športovcov za rok 2015. Medzi ocenenými v jednotlivých kategóriách boli aj viacerí zástupcovia okresu a mesta Piešťany. Mimoriadne ohodnotenie v podobe Ceny predsedu TTSK získal za svoje výkony Branislav Puvák a najlepším kolektívom medzi dospelými bol vyhlásený basketbalový klub Piešťanské Čajky. Športovcom roka 2015 sa stal slovenský reprezentant v športovej streľbe a tohtoročný majster sveta v disciplíne trap Erik Varga, ktorý je členom Športového klubu polície Trnava

puvak2

Desaťbojárovi Branislavovi Puvákovi sa podarilo v tomto roku vybojovať naozaj veľký úspech, keď na majstrovstvách sveta v Lyone získal po napínavom súboji titul majstra sveta v desaťboji v kategórii 35 až 39 ročných. Navyše ziskom 6594 bodov vytvoril nový slovenský rekord a bol tiež vyhlásený za veterána roka zväzom ľahkej atletiky. Čajkám sa zase darilo v lige, kde im patril titul vicemajsteriek a v Európskej ženskej lige vybojovali vynikajúce 3. miesto.

Na popredných priečkach sa v žiackych a mládežníckych kategóriách umiestnili futbalistka Andrea Bogorová (Vrbové), lyžiar Adam Masár, basketbalistka Laura Horvátová, plavci Lenka Paulíková, Richard Horyl a Matúš Janík, či kajakárky i kanoistky Lucia Valová a Martina Havrilová. Do TOP 9 medzi dospelými sa dostali až štyria Piešťanci, konkrétne kajakár Matej Michálek, reprezentant v breakdance Boris Turčan, plavkyňa Veronika Kolníková a veslár Lukáš Babač. Pamätnú medailu predsedu Trnavského samosprávneho kraja si odnesie cyklista Vladislav Janovjak.

Ocenenie Najlepší športovci Trnavského kraja 2015 z mesta a okresu Piešťany podľa kategórií:

Základné školy – jednotlivci

Andrea Bogorová – ZŠ Školská, Vrbové
výnimočný futbalový talent, získala s družstvom titul školských majstrovstiev Jednota Futbal cup v malom futbale, v ktorom bola vyhlásená aj za najlepšiu strelkyňu turnaja

Základné školy – kolektív

ZŠ Školská Vrbové
1.miesto na M SR v malom futbale JEDNOTA FUTBAL cup / Dievčatá ZŠ

Stredné školy – jednotlivci

Laura Horvátová – Gymnázium Pierra de Coubertina Piešťany
reprezentantka školy vo viacerých športových aktivitách, v základnej zostave hráčka piešťanských Čajok, ktoré získali strieborné medaily v extralige žien, v basketbale stredoškolákov na MS SR získala so svojím družstvom školy striebro. Vo vyhodnotení športovcov školy za rok 2014/2015 jej patrí 3. miesto v kategórii stredných škôl.

TOP 10 – žiaci bez určenia poradia

Adam Masár – lyžovanie na tráve, celkový víťaz svetového pohára, člen LK Remas Piešťany

Lucia Valová – ŠK Kajak Moravany nad Váhom, viacnásobná majsterka Slovenska v kajaku a kanoe

Martina Havrilová – ŠK Kajak Moravany nad Váhom, viacnásobná majsterka Slovenska v kajaku a kanoe

Richard Horyl – Športový plavecký klub Piešťany, viacnásobný majster Slovenska v plávaní

Lenka Paulíková – slovenská reprezentantka v plávaní, majsterka Slovenska, účastníčka majstrovstiev Európy v diaľkovom plávaní, členka Plaveckého klubu Kúpele Piešťany

Matúš Janík – slovenský reprezentant v plávaní, majster Slovenska, člen Plaveckého klubu Kúpele Piešťany

TOP 9 – dospelí bez určenia poradia

Veronika Kolníková – slovenská reprezentantka v plávaní, viacnásobná majsterka Slovenska a úspešná účastníčka viacerých medzinárodných pretekov

Lukáš Babač – slovenský reprezentant vo veslovaní, strieborný medailista z ME a víťaz Svetového pohára, člen veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany

Boris Turčan – slovenský reprezentant v breakdance, majster Slovenska, majster Európy a sveta, člen klubu Heroes klubu Piešťany

Matej Michálek – slovenský reprezentant v kajaku a kanoe, účastník majstrovstiev Európy, majstrovstiev sveta, európskych olympijských hier a svetového pohára

Pamätná medaila predsedu TTSK

Vladislav Janovjak – cyklistika, 3. miesto paralympijské hry Londýn 2012 a viacnásobný medailista z Majstrovstiev sveta

Cena predsedu TTSK

Branislav Puvák – majster Európy a sveta vo viacboji /atletika/ veteránov, bol vyhlásený za veterána roka zväzom ľahkej atletiky.

Kolektív dospelých – BK Piešťanské Čajky vicemajsterky Slovenska a 3. miesto na v európskej ženskej lige.

-lt/Foto: archív-