Úvod Aktuality Vyhlásia železničnú trať Piešťany – Vrbové za technickú pamiatku?

Vyhlásia železničnú trať Piešťany – Vrbové za technickú pamiatku?

REKLAMA

Občania mesta Petr Veverka a Stanislav Polonský sa snažia o zachovanie trate Piešťany – Vrbové. Výstavba cyklotrasy, ktorá už bola schválená v telese železnice, by znamenala demontáž koľajníc a definitívne ukončenie viac ako storočnej histórie tejto železnice. Prostredníctvom Otvoreného listu žiadajú aktivisti Pamiatkový úrad Slovenskej republiky a Krajský pamiatkový úrad Trnava vyhlásiť túto železnicu za technickú pamiatku a ponúkajú aj rôzne návrhy na jej budúce využitie 페인터 10 다운로드. Železnica by podľa nich mala slúžiť pre účely pákových drezín, na muzeálne účely, ale aj pre potreby cestovného ruchu, športové využitie, či k aktívnemu oddychu. 

IMG_6646

REKLAMA
Knebl
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Mestské zastupiteľstvo mesta Piešťany na svojom poslednom zasadnutí schválilo po dlhej diskusii vybudovanie cyklotrasy v telese železnice. V okolí trate je množstvo vlastníkov pozemkov a prípadná snaha o vysporiadanie by značne zbrzdila celý proces prípadnej výstavby popri železnici Moyamo. Nezodpovedané momentálne zostávajú najmä otázky ohľadom toho, či by nebolo možné zachovať trať a cyklotrasu postaviť jej prekrytím v telese železnice 카카오톡 데스크탑 다운로드.

„V prípade ponuky tejto trate MDVRR do užívania VUC, navrhujeme uskutočňovať na tejto trati a priľahlých pozemkoch od 21. marca do 30 국악방송 다운로드. októbra rekreačnú dopravu šliapacími drezínami, v kombinácii s pravidelnými sezónnymi vlakmi, tréningové jazdy športových družstiev na pákových drezínach, medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezínach, medzinárodné prehliadky motorových a nemotorových drezín, medzinárodné podujatie „RUŠŇOPARÁDA“, využívať železničnú trať pre „zácvikové poznávacie jazdy rušňovodičov“ 미션 디럭스 바이블 다운로드. Navrhujeme vybudovať v železničnej stanici Vrbové
„Múzeum železničnej dopravy piešťanského regiónu vo vagóne“, v železničnej stanici Vrbové „Turistický hotel vo vagóne“, v železničnej stanici Vrbové reštauráciu „Jedálenský vozeň“, v železničných staniciach Piešťany, Trebatice, Krakovany, Vrbové požičovne bicyklov, v železničných staniciach informačné centrá priľahlých obcí a miest, v železničných staniciach detské ihriská, malé „rušňové depo“ v železničnej stanici Vrbové,“ píše sa okrem iného v spomínanom otvorenom liste focus subtitles.

-lt/Foto: archív-

 

 

 

REKLAMA